У останні дні громадяни більше реалізують іноземну валюту, ніж її набувають, повідомляє Національний банк України.

Упродовж останніх місяців українські домогосподарства значно знизили свій попит на іноземну валюту. Нещодавно ж на готівковому ринку спостерігається ситуація, коли пропозиція валюти перевищує попит. Про це повідомив Юрій Гелетій, заступник голови правління Національного банку України.
"В нас суттєво зменшилась активність домогосподарств. Ми наразі спостерігаємо навіть чисту пропозицію протягом останніх днів", - сказав він на брифінгу в Києві у четвер.
Гелетій зазначив, що в квітні середньоденний запит на готівкову валюту на ринку знизився до $17 млн, тоді як у березні цей показник становив $31 млн, а в лютому – $41 млн.
За його словами, на ринку безготівкових операцій відзначається значне зростання загальної пропозиції іноземної валюти: у березні вона склала $240 млн щодня, порівняно з $213 млн у лютому. При цьому загальний попит не зазнав значних змін.
"Ми спостерігаємо протягом березня, квітня ревальвацію гривні відносно долара", - констатував заступник голови НБУ.
Він також підкреслив, що в нинішніх умовах Національний банк уважно стежить за ситуацією на світових фінансових ринках, де торговельні суперечки спричинили зростання волатильності, а також спостерігається зниження вартості долара щодо євро.
"Не дивлячись на ревальвацію в парі гривня-долар, з урахуванням того, що основною валютою прив'язки є долар, відповідно курс гривні до євро та інших валют обраховується по крос-курсах, тому ми спостерігаємо наразі девальвацію до євро", - додав Гелетій.
За інформацією Національного банку, у березні чисті валютні придбання населення зменшилися до $720 млн, порівняно з $958 млн у лютому та $1,48 млрд у січні.