Новини світу фінансів

Ціна на нафту знижується внаслідок торговельного конфлікту між провідними країнами-споживачами.

Ціни на нафту знизилися у вівторок, 22 липня, на тлі побоювання щодо торговельної війни між основними споживачами сирої нафти - США та Європейським Союзом, що стримуватиме зростання попиту на паливо через зниження економічної активності.

Згідно з інформацією, яку надає Укрінформ, це стало відомо через Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent впали на 52 центи, що становить 0,75%, до 68,69 долара за барель. У той же час, американська нафта марки West Texas Intermediate торгувалася по 66,69 долара за барель, що на 51 цент, або 0,76%, нижче за попередній рівень. У понеділок обидва види нафти зазнали незначного зниження вартості.

Серпневий контракт на WTI закінчується у вівторок, а більш активний вересневий контракт знизився на 54 центи, або 0,82%, до 65,41 долара за барель.

"Зростання занепокоєння щодо загального попиту триває на фоні загострення торговельної напруженості у світі. Це особливо помітно, оскільки ринки уважно слідкують за новими загрозами щодо тарифів між ключовими економіками та можливими заявами Трампа перед наближенням крайнього терміна 1 серпня", - зазначила Пріянка Сачдева, старший аналітик ринку компанії Phillip Nova.

"Вона зазначила, що інвестори також уважно слідкують за впливом нових санкцій США на російський нафтовий сектор."

Занепокоєння щодо поставок значною мірою зменшилися завдяки збільшенню виробництва основними виробниками. Однак інвестори дедалі більше стурбовані станом світової економіки на тлі змін у торговельній політиці США.

Знецінення долара США стало певним фактором підтримки сирійської нафти, адже покупці, які використовують інші валюти, витрачають менше.

Згідно з інформацією, отриманою від європейських дипломатичних джерел, Європейський Союз розглядає різноманітні альтернативні заходи у відповідь на дії Сполучених Штатів, оскільки шанси на укладення вигідної торговельної угоди з Вашингтоном зменшуються. США висловили намір ввести 30% митні збори на імпорт з ЄС, починаючи з 1 серпня, у разі, якщо угода не буде досягнута.

Існують також свідчення того, що пропозиція нафти почала збільшуватися на ринку, оскільки Організація країн-експортерів нафти та їхні партнерські країни вирішили скасувати обмеження на видобуток.

Експорт сирої нафти з Саудівської Аравії у травні досяг найвищого показника за останні три місяці, згідно з інформацією, оприлюдненою Ініціативою спільних даних організацій (JODI) у понеділок.

Читайте також