Новини світу фінансів

Національна поліція розкрила велику схему підробки аграрної продукції на суму 200 мільйонів - Новини Весь Харків.

Правоохоронні органи виявили злочинну групу, що займалася виробництвом і продажем підроблених агрохімікатів, які видавалися за продукцію відомих світових брендів. Спеціалісти провели 89 обшуків у 12 регіонах країни та confiscували контрафактні товари на суму близько 100 мільйонів гривень.

Про це повідомили в Нацполіції України.

На території України існував великий бізнес, що займався виробництвом та реалізацією підробленої сільськогосподарської продукції. У цю злочинну організацію входило вісім груп, до складу яких входили більше 20 українських громадян.

Злочинці створили вісім нелегальних виробництв, де на промисловому рівні виготовляли пестициди. Для їхнього виробництва сировину, що містила небезпечні і токсичні компоненти, вони замовляли та отримували з Китаю.

Надалі члени угруповання маркували незаконно виготовлену сільськогосподарську продукцію товарними знаками провідних агрохімічних компаній Європи та США. З цією метою на території Київської та Одеської областей створили два цехи з виробництва відповідної поліграфічної продукції (захисних голограм, етикеток, упаковок, інструкцій тощо). Крім того, у Харківській області функціонувало окреме виробництво тари для контрафактної продукції.

Продаж підроблених товарів, які маскувалися під оригінальну продукцію, відбувався на території України та в країнах Європейського Союзу через інтернет-магазини та логістичні фірми.

Так, лише протягом березня-липня 2025 року зловмисники виготовили понад 400 тонн контрафактної агрохімічної продукції. Очікуваний дохід від її реалізації складав понад 200 мільйонів гривень.

Правоохоронці здійснили 89 обшуків у місцях, де відбувалася протиправна діяльність у Київській, Закарпатській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях, а також у столиці. В результаті цих заходів було виявлено і вилучено понад 175 тонн контрафактної продукції та сировини для її виготовлення, етикетки, пластикову тару, голографічні захисні елементи різних брендів, обладнання для їх виготовлення, банківські картки, документи, печатки підприємств, "чорнові" записи, а також грошові кошти в українській та іноземній валюті, загальна сума яких становить приблизно 9 мільйонів гривень, і 20 автомобілів.

Приблизна вартість виявленої підробленої продукції та матеріалів, необхідних для її виробництва, перевищує 100 мільйонів гривень.

Досудове розслідування здійснюється у рамках кримінальної справи, яка була порушена відповідно до ч. 5 ст. 190 (Шахрайство), ч. 4 ст. 321 (Незаконне виготовлення, виробництво, придбання, транспортування, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин, а також лікарських засобів) та ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання товарного знака, фірмового найменування або кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України.

Після отримання висновків експертних досліджень вилучених товарів буде ухвалено рішення про повідомлення фігурантам про підозру.

Читайте також