На українській ГЕС виявлено розкрадання мільйонів гривень під час ремонту: гендиректора підозрюють у злочині.
Генерального директора "Нижньодністровської ГЕС" підозрюють у корупційних злочинах. Йому інкримінують можливе привласнення близько 5 мільйонів гривень, які мали бути витрачені на укріплення гідроелектростанції, модернізацію системи стічних вод та зміцнення окремих елементів інфраструктури.
Цю інформацію оприлюднили в Державному бюро розслідувань (ДБР). У публікації не вказано ім'я підозрюваного, проте за даними відкритих джерел, нині "Нижньодністровською ГЕС" керує Сергій Лунін. Повідомляється, що він залучив до злочинної схеми з привласнення державних коштів керівника відділу публічних закупівель та інженера. Усім трьом загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 12 років.
"Станція уклала угоди з двома приватними фірмами для виконання ремонтів за завищеними тарифами. Документація тендеру була підготовлена таким чином, щоб гарантувати перемогу заздалегідь обраним підрядникам. Незважаючи на виявлені порушення з боку Державної аудиторської служби та притягнення до адміністративної відповідальності керівника відділу, підрядні угоди залишилися незмінними", - коментують в Державному бюро розслідувань (ДБР).
Внаслідок проведених робіт на зміцнення споруд гідроелектростанції, модернізацію систем водовідведення та укріплення визначених ділянок інфраструктури було витрачено близько 16 мільйонів гривень (загальна сума за чотирма контрактами). Однак, згідно з висновками фахівців, фактична вартість виконаних робіт не перевищує 4,8 мільйона гривень.
В даний момент проводиться перевірка можливих порушень стандартів безпеки під час виконання ремонтних робіт. Однак немає жодних ризиків для стабільної роботи станції.
В результаті обшуків за місцем роботи та проживання посадовців було вилучено фінансову документацію, цифрові носії, мобільні телефони, а також близько 25 млн гривень готівкою в різній валюті. Трьом фігурантам повідомлено про підозру у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену організованою групою, повторно, у великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).
OBOZ.UA також інформував про ще одну викриту схемну діяльність, пов'язану з розкраданням близько 20 мільйонів гривень, призначених для придбання дров на потреби збройних сил. Чиновник безвідповідально уклав підроблені контракти з підприємствами, що спричинило серйозні наслідки в умовах військової ситуації.