У листопаді молочні вироби та рослинні олії виявилися найбільш значними у збільшенні цін, згідно з даними ФАО - Delo.ua.
Інноваційні стратегії розвитку від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та більше ніж 90 провідних експертів у своїй галузі.
Цю інформацію наводить звіт продовольчої організації ООН (ФАО).
Серед найбільших подорожчань відзначаються молочні продукти, зокрема вершкове масло, та рослинні олії, які значно вплинули на загальне зростання індексу.
Ціни на вершкове масло досягли історичного максимуму вже чотирнадцятий місяць поспіль, що зумовлено значним попитом як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках, особливо в Західній Європі, де запаси залишаються вкрай обмеженими.
В цілому, індекс цін на молочні вироби, за даними ФАО, зріс на 0,6% протягом місяця та на 20,1% в річному вимірі.
Індекс цін на рослинні олії ФАО зріс на 7,5%, досягнувши 164,1 пункту. Основною причиною стало подорожчання пальмової, ріпакової, соєвої та соняшникової олій.
Одночасно зниження вартості зернових та м'яса стримувало подальше зростання індексу. Наприклад, ціни на пшеницю знизилися внаслідок збільшення поставок з Південної півкулі та позитивних прогнозів на 2025 рік у північних регіонах. Що стосується рису, його ціна впала на 4% через конкуренцію на ринку та девальвацію валют у ключових країнах-експортерах.
Індекс цін на цукор впав на 2,4% після двох місяців підвищення. Причини включають початок сезону збору в Індії та Таїланді, а також покращення прогнозів на наступний рік у Бразилії.
Відповідно до інформації, незважаючи на загальне зростання, індекс цін на продукти харчування ФАО все ще на 20,4% нижчий порівняно з максимумом, досягнутим у березні 2022 року.
Проте, для споживачів у різних країнах, зокрема в Україні, такі товари, як масло та олії, залишаються серед найбільш подорожчалих, що суттєво позначається на щоденних витратах.
Згідно з інформацією, наданою ФАО, у вересні світові ціни на продовольство зросли найшвидшими темпами за останні 18 місяців. Зокрема, підвищення котирувань торкнулося всіх основних груп товарів, лідирував цукор. Індекс цін на продовольство ФАО, що відображає коливання світових цін, у вересні піднявся на 3,0% у порівнянні з серпнем, досягнувши 124,4 пункту. Це також на 2,1% вище, ніж у тому ж місяці попереднього року.