Міжнародні резерви України підвищилися на 2,2 мільярда доларів, повідомляє Delo.ua.

Які фактори вплинули на обсяг резервів?
Ключовими факторами, що сприяли зростанню, стали істотні фінансові вливання від міжнародних партнерів, а також зменшення чистих продажів валюти Національним банком України.
Постачання та витрати у зв'язку з державним боргом. На валютні рахунки уряду в Національному банку України було зараховано 5,98 мільярда доларів. З цієї суми:
Україна також отримала 970 мільйонів доларів кредиту від Великої Британії в рамках програми ERA. Проте ці фінансові ресурси не враховуються в резервному фонді через їх спеціалізоване використання.
У той час на обслуговування та повернення державного боргу в іноземній валюті було витрачено 786,7 мільйона доларів США, зокрема:
Крім того, 729,2 млн доларів було сплачено Міжнародному валютному фонду.
Операції Національного банку України на ринку валют. У березні обсяги чистого продажу валюти НБУ знизилися на 12,5% у порівнянні з лютим. Протягом місяця банк реалізував 2,65 мільярда доларів та викупив 10 мільйонів доларів.
Переоцінка фінансових інструментів. Через зміну ринкових цін і валютних курсів вартість резервних активів у березні зросла на 409,7 млн доларів.
За інформацією, наявні резерви України здатні забезпечити покриття імпорту на протязі 5,2 місяця.
Додамо, що станом на 1 лютого 2025 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 43 млрд доларів США. У січні вони зменшилися на 784,5 млн доларів, однак залишаються на високому рівні, близькому до рекордного показника.