У листопаді міжнародні резерви України помітно збільшилися: які фактори цьому сприяли?
Зростання резервів у листопаді склало 9,1%.
Станом на 1 грудня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 39,925 млрд доларів.
Як повідомила прес-служба НБУ, в листопаді вони зросли на 9,1%. Така динаміка зумовлена, з одного боку, значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, а з іншого, - зменшенням обсягів чистого продажу валюти Національним банком на валютному ринку.
В цілому, зміни в резервних фондах визначалися кількома факторами. Серед них варто відзначити надходження, що сприяли урядовим потребам, а також витрати на обслуговування і погашення державного боргу. У листопаді на валютні рахунки уряду в Національному банку було зараховано 6,7 мільярда доларів, отриманих від Світового банку, США, Японії, Південної Кореї, а також внаслідок розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 433,8 млн дол. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 263,8 млн дол.
Операції Національного банку України на валютному ринку також мали вплив на зміни в резервних фондах.
"Згідно з балансом, Національний банк реалізував на валютному ринку 2,712 мільярда доларів, а також придбав 4,4 мільйона доларів для резервів. Таким чином, чистий обсяг продажу валюти НБУ у листопаді склав 2,7 мільярда доларів, що на 21% нижче порівняно з жовтнем", - зазначається в повідомленні.
Відзначається, що наявні міжнародні резерви покривають фінансування імпорту на наступні 5 місяців.
На 1 листопада обсяги міжнародних резервів України досягли 36,578 мільярдів доларів. Це означає, що в жовтні вони знизилися на 6%.
Запаси в жовтні зменшилися під впливом ряду чинників: валютні інтервенції Національного банку України, які здійснювались для стабілізації курсу та покриття структурного дефіциту валюти на ринку, а також через виплати боргів України в іноземній валюті.