Новини світу фінансів

Менше, ніж у Зіброва: Народний артист вразив розміром своєї пенсії та витратами на життя в США.

Анатолій Матвійчук / Зображення з соціальних мереж

Анатолій Матвійчук, український співак і композитор, який проживає в США вже протягом року, активно просуває українську культуру за кордоном. У своєму недавньому інтерв'ю він відверто розповів про розмір своєї пенсії та про виклики, з якими стикається за межами України. У віці 66 років він отримує значно меншу пенсію, ніж його колега Павло Зібров, чия виплата становить 8400 гривень. Матвійчук зізнався, що ці кошти вкрай недостатні для комфортного життя.

Деталі можна описати як елементи або аспекти, які складають загальну картину або ситуацію.

"Моя пенсія дещо нижча, ніж у Павла Зіброва. Звісно, на даний момент це не значна сума. Але я, напевно, аскет за натурою. Це пов'язано з тим, що моє дитинство було вкрай скрутним," - розповів артист.

Він підкреслив, що звик до простого способу життя, проте в США навіть аскетичний підхід не допомагає через неймовірні витрати. За словами Матвійчука, тільки оренда житла коштує від 2 до 3 тисяч доларів на місяць, не враховуючи витрат на медичну страховку, професійні ліцензії чи автомобільне страхування.

Композитор розвінчав міф про легкі заробітки артистів у США:

Спорадичні концерти або виступи на фестивалях не здатні вирішити існуючі проблеми – вони не в змозі забезпечити покриття щомісячних витрат.

Він зазначив, що численні молоді емігранти вимушені ділити невеликі житлові площі на 4-6 осіб, щоб знизити витрати.

"Продукти, одяг, тощо - це все мізер порівняно з оплатою житла", - додав Матвійчук, процитувавши героя своєї п'єси "Полустанок любові": "Не в грошах щастя".

Попри фінансові труднощі, артист продовжує популяризувати українську культуру в США, виступаючи на фестивалях і представляючи нашу музику. Його щирість і відданість справі викликали хвилю підтримки в соцмережах, де шанувальники дякують за правду про життя за кордоном. Чи вдасться Матвійчуку знайти баланс між витратами та творчістю? Його історія надихає вірити, що щастя - у мистецтві, а не в цифрах на рахунку.

Читайте також