Новини світу фінансів

Львів витратив 540 тисяч гривень на відновлення балконів у певній будівлі.

Гроші витратили на ремонт шести балконів у будинку, який не є пам'яткою архітектури.

Цю інформацію надає пресслужба Львівської міської ради, повідомляє DailyLviv.com.

Міська Програма співфінансування ремонту балконів діє: мешканці будинку на вул. Степана Бандери, 53 у Франківському районі змогли відремонтувати 6 балконів, сплативши лише 20% вартості робіт. Решту 80% покрило місто.

У будівлі, розташованій на вулиці С. Бандери, 53, є надзвичайно красиві балкони. Цей будинок не має статусу пам'ятки архітектури, тому його мешканці змогли взяти участь у Програмі співфінансування ремонту балконів для будівель, які не є об'єктами культурної спадщини. Загальна сума витрат на проведення робіт становила 712,7 тисяч гривень, з яких 172 тисячі гривень були внесені мешканцями, а 540,5 тисячі гривень покрила міська влада.

І це справді дієва і потрібна міська ініціатива. Адже з одного боку, балкони - це приватна власність. Тому мешканці зобов'язані пильнувати, щоб балкони були у належному стані. А з іншого -- розуміємо, що це досить коштовні ремонтні роботи. Тому нагадуємо львів'янам, що програма співфінансування ремонту балконів продовжує діяти. І закликаємо, якщо ваш балкон потребує ремонту, подавайте заявку через будь-який ЦНАП Львівської міської територіальної громади", - розповіли у Франківській районній адміністрації.

Нагадаємо, 2023 році у Львові обстежили усі балкони у багатоквартирних житлових будинках. У незадовільному стані виявили 9270 індивідуальних балконів і 4201 балкон загального користування. Відтак, мешканцям - власникам квартир з аварійних балконів, розповіли, якими Програмами можна скористатися, щоб відремонтувати свій балкон.

Дивіться також: У Львові з 13 471 небезпечного балкона відновили лише 58.

Власники балконів у будинках, що є архітектурними пам'ятками, мають можливість взяти участь у Програмі співфінансування для ремонту своїх балконів. Для отримання більш детальної інформації про цю ініціативу слід звернутися до управління охорони історичної спадщини. Необхідні документи потрібно буде подати до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Більш детальну інформацію про програму можна знайти за посиланням.

Власники індивідуальних балконів у будівлях, які не є архітектурними пам'ятками і знаходяться в незадовільному стані, можуть скористатися спеціальною програмою підтримки спільноти власників квартир. Ця програма спрямована на здійснення термінового чи капітального ремонту, реконструкції та реставраційних робіт спільних приміщень у багатоквартирних будинках Львівської міської територіальної громади. Ремонт балконів буде реалізовано за схемою співфінансування: 80% витрат покриє міська рада, а 20% - самі мешканці. Більш детальну інформацію про програми співфінансування можна знайти тут.

У 2024 році за цією Програмою відремонтовано 83 індивідуальних балкони та 7 балконів загального користування, на що з міського бюджету використано 7,6 млн грн.

Нагадаємо, ЛМР надала 4,3 млн грн на ремонт 49 балконів.

Варто зазначити, що після обвалу балкона у Львові було поновлено програму їхньої реставрації.

Читайте також