Новини світу фінансів

Легалізація криптовалют в Україні: хто отримає вигоду і які можуть бути приховані ризики

Криптовалюта не підлягає простому відстеженню, але й вільно користуватися нею також не вдасться.

Легалізація криптовалютних гаманців в Україні може принести користь трьом абсолютно різним групам населення, оскільки однією з її характеристик є ускладнене відстеження джерел фінансування. Проте, навіть за цих умов, не існує можливості безперешкодно використовувати кошти, які були виведені за межі України.

Про це в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він пояснив, з якими підводними каменями можуть зіткнутися українці, виводячи свої кошти за кордон.

-- По-перше, вона популярна дуже серед наших державних службовців. Ми пам'ятаємо всі резонансні справи з хабарями у криптовалюті. У силу того, що криптовалюта не прив'язана до будь-якої державної установи і її неможливо відслідкувати, вона є надзвичайно зручною для здійснення будь-яких операцій в не зовсім світлому полі, -- каже економіст.

За його словами, наступні дві категорії -- молодь і бізнесмени, яким потрібно виводити кошти за кордон.

Яким чином можна сьогодні вивести гроші з України? Відповідь - ніяк. Національний банк не дозволить це зробити. Є один з варіантів - через криптовалюти. Ви можете внести гроші, придбати криптовалюту, а потім з "холодним гаманцем" відправитися за кордон, де продасте цю крипту і отримаєте готівку. Але важливо обрати країну, де отримані від продажу кошти вважатимуться легальним доходом, - зазначає експерт.

Він зазначив, що в Європі це неможливо, тоді як у Сполучених Штатах необхідно докладно підтвердити джерело фінансів, використаних для придбання "криптовалют".

Згідно з американським законодавством, ситуація є вкрай заплутаною. Вам знадобиться надати декларації, які підтверджують джерело коштів з країни походження, а саме з України. Таким чином, цей процес в теорії є досить ускладненим, -- зазначає учасник Економічного дискусійного клубу.

Якщо громадянин США вирішить продати свою нерухомість, придбати криптовалюту, потім продати її і задекларувати отриманий дохід, то фінансовий контролер підтвердить цю інформацію, лише вивчивши всі транзакції, що підтверджуються платіжними документами, зазначає фахівець.

Проте, перше джерело фінансування повинно бути строго легалізоване. Це не може бути та безладна ситуація, яка існує зараз в Україні, -- підкреслив Олег Пендзин.

Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу", чи зароблять українці на зростанні ціни золота.

Читайте також