Слідство встановило, що квитки на міжнародні потяги продавалися залізничниками за ціною від 300 до 500 євро.
Правоохоронні органи виявили великий злочинний механізм, пов'язаний з продажем квитків на міжнародні потяги за значно завищеними цінами - від 300 до 500 євро. Згідно з інформацією, наданою Офісом генерального прокурора, цю схему організували самі працівники залізниці.
За даними слідства, "бізнес на квитках" організував голова Первинної профспілкової організації Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський філії "Пасажирська компанія". Він залучив до цього ще дев'ятеро людей: заступника начальника дільниці, інструкторів поїзних бригад та начальників поїздів міжнародного сполучення.
Спекулянти, скориставшись зростанням інтересу до квитків на міжнародні рейси, регулярно пропонували пасажирам не лише доступні місця, а й ті, які насправді не продаються – місця в службових купе та в купе для відпочинку провідників.
Один квиток на потяг Київ-Варшава, наприклад, реалізовувався за ціною 300-500 євро, тоді як офіційна вартість становила 3700 гривень. Пасажири змушені були передавати гроші "в руки" начальникам поїздів або провідникам, які працювали на міжнародних маршрутах.
Окрім того, до впровадження "Укрзалізницею" системи перевірки пасажирів за допомогою електронного підпису в додатку "Дія", учасники даної схеми самостійно купували квитки, а згодом їх перепродавали.
За такими схемами продавали квитки на потяги Київ-Варшава, Київ-Хелм, Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, Київ-Перемишль, Київ-Кишинів, а також інші потяги міжнародного сполучення.
Правоохоронці зафіксували ці схеми, які функціонували з січня по червень цього року. Учасники угоди ділили отримані кошти між собою. За попередніми оцінками, унаслідок нелегального продажу квитків "Укрзалізниця" понесла збитки в розмірі понад 73 мільйони гривень.
Під час низки обшуків правоохоронці вилучили грошей у національній та іноземній валютах майже на 5 млн грн, автомобілі, чорнові записи, документацію, телефони.
В залежності від своєї ролі та участі в "схемі", усім десяти підозрюваним ставлять у провину створення та управління злочинною організацією, а також їхню активну участь у ній та зловживання своїм службовим становищем (ч. 1-3 ст. 255, ч. 1, 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).
Нагадаємо, що нещодавно "Укрзалізниця" оголосила про намір впровадити авторизацію в своєму мобільному додатку за допомогою BankID, щоб знизити ризики спекуляцій з боку перекупників квитків.