Новини світу фінансів

Квитки на міжнародні поїзди вартістю від 300 до 500 євро: злочинцям висунули підозри -- Delo.ua

Цю інформацію оприлюднила прес-служба прокуратури міста Києва.

Вказується, що в залежності від ролі та участі в кримінальних схемах, дії підозрюваних отримують різні кваліфікації:

- частини 1, 2 та 3 статті 255 Кримінального кодексу України (Організація та управління злочинним угрупованням або злочинною організацією, а також участь у їх діяльності);

- частини 1 та 2 статті 364 Кримінального кодексу України (незаконне використання влади або службових повноважень).

Досудове розслідування також виявило, що організацією "бізнесу на квитках" займався голова Первинної профспілкової організації Вагонної дільниці ст. Київ-Пасажирський філії "Пасажирська компанія". У цю злочинну схему були включені заступник начальника зазначеної дільниці, інструктори поїзних бригад та керівники поїздів міжнародних маршрутів.

Прокуратура встановила, що учасники злочинного угруповання регулярно здійснювали продаж пасажирам місць у службових купе та купе для відпочинку провідників, які не пропонуються в офіційній системі продажу квитків, а також вільних місць.

Вони продавали квитки за ціною від 300 до 500 євро, тоді як офіційна вартість проїзду на потязі Київ-Варшава становила 3700 гривень. Оплата здійснювалася безпосередньо "в руки" начальникам поїздів або провідникам міжнародних рейсів.

Перед впровадженням "Укрзалізницею" системи верифікації пасажирів за допомогою "Дія.Підпис", учасники схеми купували квитки з наміром перепродажу їх безпосередньо людям напередодні відправлення.

Квитки на потяги, що слідують за наведеними маршрутами, продавалися на такі напрямки: №67/68 Київ-Варшава, №19/20 Київ-Хелм, №119/120 Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, №23/24 Київ-Хелм, №89/90 Київ-Перемишль, №351/352 Київ-Кишинів, а також на інші міжнародні маршрути.

В період з січня по червень 2024 року зафіксовано функціонування зазначених схем. Учасники цих схем розподіляли отримані кошти між собою. За попередніми оцінками, через нелегальний продаж квитків "Укрзалізниця" понесла збитки, які перевищують 73 мільйони гривень прибутку.

Під час більше 80 обшуків співробітники правоохоронних органів confiscували готівку в національній та іноземній валютах на загальну суму близько 5 мільйонів гривень, а також транспортні засоби, чорнові записи, документи, мобільні телефони та інші предмети.

Розслідування триває. Досудове слідство проводить команда слідчих Солом'янського управління поліції за активної підтримки Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у співпраці з Департаментом корпоративної безпеки "Укрзалізниці".

Нагадуємо, що в Києві та Київській області Національна поліція провела масштабні перевірки та обшуки в поїздах і на вокзалах, включаючи перевірку пасажирів. Ці заходи були спрямовані на припинення діяльності організованої злочинної групи, яка експлуатувала звичайних працівників залізниці.

Читайте також