Новини світу фінансів

Курс обміну рубля на гривню: яка вартість 1000 рублів в гривнях - Фінансовий портал 24

Курс рубля щодо гривні зазнав змін у динаміці на фінансовому ринку. Однак слід пам'ятати, що формування курсів цих валют відбувається в абсолютно різних умовах.

Економіст Олег Гетман в інтерв'ю 24 Каналу зазначив, що валюти України та Росії, зокрема гривня та рубль, формуються під впливом різноманітних факторів.

Зверніть увагу Найбільші біржі світу зробили паузу в торгах: усе через США

Сьогодні курс гривні цілком визначається рішеннями Національного банку України, який функціонує як абсолютно незалежний орган. НБУ не враховує зовнішні чинники, а спирається лише на власні можливості та своє розуміння макроекономічної ситуації.

Натомість курс рубля формується абсолютно інакше. Перш за все, курс російської валюти залежить від цін на нафту: чим менша ціна на нафту, за умови що рубль "тримається", тим більшим стає дефіцит федерального бюджету Росії.

Для розуміння, на початку року цей показник досягнув 3,7 трильйона рублів,

- зауважує Гетман.

Нагадуємо! У травні вартість нафти знизилася до найнижчого рівня за останні чотири роки.

Увага! Від 24 лютого 2024 року в Україні вводиться заборона на здійснення валютних операцій, пов'язаних з російськими та білоруськими рублями, відповідно до рішення Національного банку України. Таким чином, обмін російських рублів на території України стане неможливим.

Олег Гетман акцентує увагу на тому, що гривня залишиться максимально стабільною на валютному ринку. Він зазначає, що Національний банк має всі необхідні ресурси для підтримки курсу національної валюти. Проте, через деякі зовнішні чинники, такі як торговий баланс, гривня може поступово втрачати в ціні. Прогнозується, що наступного року курс може сягнути 44 гривень за долар, а через рік — 45 гривень за долар.

У той час як уряд Росії буде прагнути зменшити бюджетний дефіцит, що призведе до поступової девальвації рубля. Протягом найближчих 1-2 років курс рубля може зазнати значних коливань.

- зауважив спеціаліст.

У тривалій перспективі курс валюти може знизитися на 10%, 20% або навіть 30%, оскільки нині вартість нафти перебуває на рекордно низьких позначках. Крім того, немає підстав вважати, що ціни на нафту мають потенціал для зростання.

Читайте також