Курс рубля по відношенню до долара: як знизилася вартість російської валюти.
Зміцнення санкцій проти фінансової сфери Росії призвело до подальшого зниження курсу рубля.
Російський рубль в середу, 27 листопада, продовжив свою тенденцію до зниження стосовно долара та китайського юаня. З початку серпня його вартість впала більше ніж на 24%. Курс рубля знизився на 0,86%, досягнувши позначки 106,40 за долар. Вартість юаня зменшилася на 0,51%, склавши 14,74, та досягла найнижчого рівня з березня 2022 року. Цю інформацію передає агентство Reuters.
Ослаблення рубля підкріплюється падінням фондового ринку, яке перевищує 20% у цьому році. Інвестори активно виводять свої кошти з акцій, обираючи депозити з відсотковими ставками, що перевищують базову ставку Центрального банку, яка наразі становить 21%.
Ця обстановка сприяє зростанню інфляційних процесів, які, ймовірно, перевершать очікування регулятора. Це суперечить суворим заходам монетарної політики, запровадженим Центральним банком, чия базова ставка досягла найвищих показників з 2003 року.
Експерти прогнозують, що до завершення року курс рубля може досягти позначки 115-120 рублів за долар. Деякі аналітики закликають уряд та Центральний банк вжити певні заходи, зокрема, підвищити обсяги обов'язкового продажу валютних надходжень експортерами та зменшити обсяги державних закупівель іноземної валюти.
Стан рубля став гіршим через введення нових санкцій, які вплинули на російський фінансовий сектор, ускладнивши процеси зовнішньої торгівлі, зокрема в сфері продажу нафти та газу. Експерти вважають, що це спричинило нестачу іноземної валюти на внутрішньому ринку.
Наразі більшість значних російських банків опинилися під санкціями США, що ускладнює їхню можливість виконувати банківські операції у доларах. В результаті, єдиним способом для них здійснювати валютні операції залишається імпорт великих обсягів готівкових доларів.
Останній раз він досягав подібного рівня в середині березня 2022 року.
На момент 15:45 курс американського долара склав 114,5 рублів, а євро - 120,6 рублів.
Нагадуємо, що в попередньому матеріалі під заголовком "Невідворотність падіння рубля: безуспішні спроби Путіна зберегти курс російської валюти" Фокус зазначав, що можливості Центрального банку Росії регулювати курс рубля через ринкові механізми є обмеженими. Це пов'язано з тим, що золотовалютні резерви агресора, які перевищують 300 мільярдів доларів, знаходяться в стані "замороження".