Курс долара демонструє нестабільність: які зміни відбуваються з американською валютою - Фінанси 24

Що відбувається з курсом долара?
Аналітики вказують на ряд факторів, які можуть спричинити волатильність курсу долара, серед яких виділяється зростання політичної невизначеності, пов'язаної з торговими митами. Також відзначається, що фіскальні ризики зростають, а диверсифікація впливає на американські активи, повідомляє 24 Канал, посилаючись на Bloomberg.
Дивіться також Скільки коштує валюта: курс в банках та в обмінниках після вихідних
Суттєве зниження вартості долара цього року, спровоковане заявами президента Дональда Трампа про можливість запровадження високих мит на основних торгових партнерів США, викликало тривогу щодо можливого зниження статусу долара як надійного захисного активу.
Попри те, що в Goldman Sachs не бачать цієї зміни як тривалої, у найближчій перспективі курс валюти може демонструвати значну волатильність.
Зміна кореляційних зв'язків зробила зміцнення долара в періоди втечі від ризику менш передбачуваним,
- підкреслили експерти.
Незважаючи на стабільність, яку спостерігаємо в останні тижні, за деякими параметрами долар продовжує демонструвати поведінку, характерну для ризикованих активів. Це вказує на те, що долар все частіше перестає бути "тихою гаванню" і стає джерелом нестабільності.
Довгострокові прогнози щодо долара виглядають невтішно з кількох причин:
Фахівці Goldman Sachs виділили одну з найяскравіших змін, яка очікується в 2025 році — значне посилення тренду, що характеризується паралельним падінням вартості долара та американських акцій.
За їхніми оцінками, у цьому році подібна тенденція відзначалася вдвічі частіше, ніж у середньому за останні десять років.
Увага! У звіті акцентується на ще одному "особливо тривожному" сигналі зменшення інтересу до американських активів: все частіше фіксується одночасне зниження фондового ринку, доходності казначейських облігацій та курсу долара.
У понеділок, 14 липня, євро досягло найнижчого рівня за три тижні, в той час як долар незначно підріс після коментарів президента Трампа про можливість запровадження з 1 серпня 30% мит на товари, що імпортуються з двох основних торгових партнерів США.
Реакція валютного ринку на нові торгові загрози, висунуті Трампом в Азії, в цілому була досить обережною.
Цікава ситуація! Хоча на початку торгової сесії євро досягло найнижчих показників за три тижні, згодом йому вдалося частково відновити позиції, і він торгувався на рівні 1,16 долара, що на 0,13% нижче від рівня попереднього закриття.
Курс долара по відношенню до мексиканського песо підвищився на 0,28%, досягнувши позначки 18,67. У той же час британський фунт знизив свою вартість на 0,15%, опустившись до 1,34 долара, а японська єна трохи зміцнилася, становлячи 147,31 за долар.