На початку травня прогнозують нові коливання курсу долара: що за цим стоїть?

Останнім часом курс долара в Україні суттєво знизився, що можна пояснити світовими економічними тенденціями. Незабаром на американську валюту та її обмінний курс до гривні почнуть впливати нові фактори, які можуть значно позначитися на стабільності національної валюти.
Про це повідомив Тарас Лєсовой, директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності банку "Глобус". Він зазначив, що на валютний ринок буде впливати одразу кілька чинників.
Серед них банкір назвав такі:
Сезонна пропозиція валюти від експортерів зменшується, однак навряд чи спостерігатимемо істотне зростання попиту, оскільки розпочинається період сплати податків, для чого знадобляться гривні.
- зміцнення гривні останнім часом частково зумовлене підвищеною обліковою ставкою, оскільки висока вартість грошей також гальмує споживчі ціни;
Зовнішня торгівля: відновлення морських перевезень стимулює експорт, що, в свою чергу, сприяє збільшенню валютних надходжень у резерви. У країні триває посівна кампанія, і разом із активізацією ключових секторів економіки це створює позитивну динаміку для валового внутрішнього продукту.
У той же час, ситуація на глобальному економічному фронті залишатиметься складною: тимчасове призупинення "підвищених мит" за адміністрації Трампа не означає їх повного скасування, тому загроза "торговельних конфліктів" продовжує існувати. Для України найбільшим викликом є взаємини між США та ЄС, що може суттєво вплинути на обсяги міжнародної допомоги. Не менш важливим буде можливе укладення угоди зі США щодо "корисних копалин".
За словами експерта, у травні слід прогнозувати підвищення споживчих цін на 1,5%. Це може спонукати регулятора вжити заходів для підтримки гривні, що, в свою чергу, сприятиме стабільності валютного курсу. Також варто звернути увагу на можливе скасування європейських преференцій для українського експорту, яке планується з червня.
Щодо валютного курсу: на 1 травня офіційний курс може коливатися в межах 41,2-41,6 грн/$, що свідчить про можливе зниження на 1-1,5% з початку року. У травні прогнозується середнє зростання курсу на 1%, з потенційним досягненням діапазону 41,6-42 грн/$ до кінця місяця, -- підкреслив Тарас Лєсовой, аналізуючи можливі зміни на валютному ринку на початку травня.
Раніше "ФАКТИ" писали, що поки курсу гривні в Україні ніщо не загрожує, нацвалюта, як і раніше, буде стабільною.