Курс долара до 22 грудня: чи очікуються зміни на валютному ринку?
Ситуація на валютному ринку України у першій половині грудня була досить стабільною. Наступний тиждень першого зимового місяця також буде стабільним і навряд чи принесе серйозні зміни.
Такий прогноз "ФАКТАМ" дав начальник департаменту казначейства банку "Глобус" Тарас Лєсовий. За його словами, на готівковому ринку можна очікувати відносного балансу між покупцями і продавцями, оскільки святковий сезон у розпалі, тому кількість продавців валюти може бути порівнянною з кількістю покупців.
У святкові дні існує ймовірність, що курс міжбанківського ринку та курси готівки можуть зійтися в своїх значеннях.
Якщо ж говорити про обставини тиску на ринок, то вони залишаються вельми значущими: це військові та енергетичні чинники, загальна невідомість/побоювання з приводу ситуації в економіці країни і відповідно курсах валют. Однак після отримання вагомих обсягів міжнародної фінансової допомоги (а це $ 6,5 млрд у листопаді) можна розраховувати, що бюджет-2024 буде майже повністю бездефіцитним, що дасть додаткові плюси до стабільності гривні.
Загалом, ймовірно, курс долара в готівці не перевищить 42 гривні, а коливання в обмінних курсах протягом тижня складуть приблизно 40-60 копійок.
- Таким чином, на валютному ринку ще один тиждень, незважаючи на зовнішні чинники, може бути досить "спокійним": курсові зміни не вибиватимуться за усталену парадигму, а Нацбанк продовжить реалізовувати ефективну стратегію, спрямовану на знешкодження будь-яких потенційних загроз, -- наголосив Тарас Лєсовий.
Згідно з інформацією, наданою народним депутатом Данилом Гетманцевим, Національний банк України за 11 місяців витратив 29,5 мільярда доларів на підтримку курсу гривні. Для порівняння, в аналогічний період 2023 року витрати склали 25,1 мільярда доларів.
Раніше повідомляли про те, що курс долара залишається важливим чинником, наприклад, на ринку нерухомості, ціни на якому у 2025-му році можуть зрости щонайменше на 15%.