Придбати або реалізувати валюту на початку грудня: експерти поділилися рекомендаціями для українців.
Відзначається, що наразі має сенс отримувати дохід у гривні.
Етап стабільності на валютному ринку підійшов до кінця. Аналітики пропонують рекомендації щодо управління валютою та обирають найперспективніші варіанти для отримання прибутку.
Фінансовий експерт Андрій Шевчишин в інтерв'ю для ТСН зазначив, що нині є вигідним моментом для придбання долара та євро, оскільки курс може зрости ще більше.
"У грудні і, можливо, в січні триватиме поступове зростання курсу до 43 грн/долар, тому є сенс зараз запастися доларами і євро і навіть заробити на їхньому продажі пізніше", - розповів експерт.
Водночас член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин упевнений, що можна й надалі заробляти на гривні - банківські депозити не довше ніж на шість місяців і гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) терміном 3-6 місяців.
"Гривневі депозити, термін дії яких спливає в грудні і пізніше, стали з 1 грудня менш вигідними, тому що почав діяти закон про зміни в оподаткуванні, зокрема, збільшено військовий збір з 1,5% до 5%. Тепер із прибутку за вкладами доведеться віддати державі не 19,5% податку, а 23%", - пояснив Пендзин.
Голова Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів, економіст Андрій Забловський, підтверджує, що інвестування в гривневі та валютні цінні папери є доцільним.
Водночас експерти вважають, що продавати валюту наразі недоцільно.
Керівник казначейського департаменту "Глобус Банку" Тарас Лісовий висловив думку, що в грудні валютний ринок залишиться вельми схожим на осінні тенденції.
Він зазначив, що різкі коливання валютного курсу навряд чи стануться, а загальний приріст курсу може коливатися в межах від 0,2% до 0,8%. Отже, цілком ймовірно, що на 1 січня 2025 року офіційний курс встановиться в діапазоні 41,6-41,8 грн за долар.