Куди найкраще інвестувати гроші в найближчий час: рекомендації експерта з банківської справи.

Придбання золотих злитків може стати ефективним способом захисту капіталу від інфляції.
Попри інформаційну "негоду" та об'єктивні ознаки воєнної та економічної невизначеності, наразі у громадян є вдосталь можливостей для того, щоб убезпечити свої кошти від знецінення. Таку думку висловив голова правління "Глобус Банку" Сергій Мамедов, йдеться у переданому УНІАН коментарі.
Банкір надав кілька порад, як грамотно розпорядитися вільними коштами у найближчі 3 місяці. Він зазначив, що для того, аби зберегти наявні кошти, їх дохідність має щонайменше перекрити інфляцію.
"Ситуація на валютному ринку залишатиметься відносно стабільною через ефективну монетарну політику НБУ, спрямовану на зміцнення національної валюти. Очікується, що коливання курсу американської валюти впродовж наступних 3 місяців буде досить помірним. Цілком можливо, що до кінця червня зростання курсу долара не перевищить 1-3% - тобто офіційний курс коливатиметься в межах 41,8-42,8 грн/дол. Отже, купівля доларів не стане панацеєю для того, щоб зберегти кошти від знецінення", - каже банкір.
На думку експерта, вартості євро слід приділяти увагу в контексті його торгівлі з доларом. В умовах глобальних тенденцій незначного зміцнення європейської валюти, співвідношення курсу долара до євро, скоріш за все, залишиться стабільним на рівні 1 долар = 0,9-0,95 євро. Це означає, що коливання між цими валютами не перевищать 10%. Наразі немає підстав вважати, що євро може суттєво відірватися від долара. В результаті, купівля євро може слугувати лише для індексації активів, проте навряд чи поточні курси зможуть задовольнити тих, хто сподівається на значне зростання доходів від інвестицій в європейську валюту.
Мамедов підкреслив, що Національний банк сприяв формуванню стимулів для зростання депозитів, а з квітня стартує етап максимальних відсоткових ставок по всіх типах гривневих вкладів, який продовжиться, як мінімум, до завершення червня.
Для ухвалення рішення про розміщення коштів на гривневих вкладах банкір радить співставити його з власними тактичними та стратегічними цілями. Якщо громадянин хоче перестрахуватися на випадок можливих неочікуваних обставин та не залежати від терміну розміщення коштів, то йому підійдуть вклади терміном 3-6 місяців та 6-9 місяців.
"Для вибору оптимального депозиту важливо звернути увагу на рівень дохідності. Наприклад, ультракороткострокові депозити з термінами від 3 до 6 місяців можуть забезпечити дохідність в середньому на рівні 13-13,5% річних. Середні ставки для вкладень на 6-9 місяців будуть варіюватися в межах 13,5-14,5%. Вклади на термін від 9 до 12 місяців можуть принести дохід на рівні 13-13,5% річних, а ставки за депозитами на 1 рік і більше можуть коливатися від 13 до 13,5%, з можливим максимальним підвищенням до 16-17% річних," - зазначає фахівець.
За його словами, з урахуванням податкових платежів, що сумарно становлять 23% від отриманого прибутку, "на руки" громадянин отримає від 9,5% до 12% від заявленої дохідності вкладів. Тобто, привабливість розміщення вільних коштів на гривневих вкладах досягне свого піка, адже отриманий дохід не лише покриватиме можливу інфляцію, а й дасть можливість отримати чистий прибуток.
Мамедов також рекомендує розглянути інвестиції в золото.
У світлі швидкого зростання глобальних цін на золото, інвестування в золоті злитки може виявитися надійним способом захисту своїх коштів від інфляції. Найбільш популярні злитки важать від 50 до 100 грамів. Проте важливо розуміти, що цей вид інвестицій слід розглядати як довгострокову стратегію для збереження капіталу, а не як інструмент для швидкого заробітку, - підкреслив банкір.
Згідно з інформацією, наданою Державною службою статистики, у лютому 2025 року темпи інфляції зросли до 13,4% в річному вираженні, а в місячному вимірі ціни піднялися на 0,8%.
Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 15,5% річних. Це рішення спрямовується на підтримання привабливості заощаджень у гривні, збереження стійкості валютного ринку та контрольованості інфляційних очікувань, що дасть змогу повернути інфляцію на траєкторію стійкого сповільнення до цілі 5%.