Новини світу фінансів

"Дотком-криза 2.0": американський фондовий ринок виявляє прояви нової фінансової бульбашки.

Безперервне зростання на Волл-Стріт цього літа наблизило оцінки акцій до рекордних рівнів, що викликало побоювання, що ринки входять на територію бульбашки. Пише epravda.com.ua. Про це повідомляють Контракти.UA.

Індекс S&P 500 встановив кілька рекордів цього місяця, а витрати на запозичення для американських компаній, в порівнянні з державними облігаціями, досягають найнижчого рівня за останні десять років.

Акції технологічних компаній демонструють вражаючий ріст – Nvidia досягла статусу першої публічної компанії з ринковою капіталізацією у 4 трильйони доларів. Водночас, сплеск інтересу до акцій, який спостерігався у 2021 році, знову активізувався: роздрібні інвестори активно скуповують акції виробника камер GoPro та мережі пончикових Krispy Kreme.

"На мою думку, ви починаєте виявляти певні початкові аналогії з тим, що спостерігалося під час буму інтернет-компаній в кінці 90-х і на початку 2000-х років," - зазначив Ден Іваскін, головний інвестиційний директор Pimco, компанії з активами в розмірі 2,1 трильйона доларів. "Існує певний менталітет, схожий на гру в лотерею, який завжди присутній... Це може бути небезпечним".

Акції в індексі S&P 500 наразі оцінюються інвесторами більш ніж у 3,3 раза за їхній продаж за даними Bloomberg, що є історичним максимумом.

Індикатор "ейфорії на ринку" від Barclays зріс удвічі від норми, потрапивши в територію, яка раніше асоціювалася з активними бульбашками.

"Цей індикатор чітко свідчить про те, що на ринку панує ейфорія," - зазначив Стефано Паскале, голова стратегії деривативів на фондовому ринку США у банку.

Акції стали нечутливими до занепокоєння щодо надмірного запозичення урядом США та незалежності Федеральної резервної системи, що вплинуло на державні облігації та долар, який знизився майже на 10 відсотків цього року відносно кошика конкурентних валют.

Переважна більшість провідних технологічних корпорацій, які стали головними двигунами зростання американського ринку в останні роки, допомогли забезпечити відновлення після зниження, що відбулося раніше цього року. Наприклад, виробник мікросхем Nvidia та материнська компанія Facebook, Meta, продемонстрували вражаючі зростання на 100% та 50% відповідно з моменту своїх мінімальних значень у квітні.

"Ринок оцінює поточних домінуючих гравців у галузі штучного інтелекту так, ніби в майбутньому у них не буде конкуренції", - сказав він. "Водночас є обережність щодо відходу від популярних і пухких компаній, тому що, якщо ви запізнилися, вам буде важко".

Група менших підприємств показала ще більш вражаючі результати. Високі обсяги продажів, зумовлені державними контрактами, сприяли зростанню оборонної компанії Palantir на 140% з того часу, як її акції досягли мінімумів у квітні.

Криптовалютна платформа Coinbase зафіксувала вражаюче зростання майже на 180%, що стало можливим завдяки позитивному настрою в сфері цифрових активів, викликаному перемогою Трампа на виборах у листопаді.

Минулого тижня біткойн уперше перевищив рівень $120,000, оскільки компанії та інвестори активно інвестують у криптовалюти, які дедалі більше інтегруються в традиційний фінансовий сектор.

Ейфорія охопила також корпоративний кредит, де різниця в процентних ставках між високо оціненими американськими компаніями та державними облігаціями зменшилася до 0,8 процентного пункту, що є найнижчим показником з 2005 року.

Дослідження Deutsche Bank підняло питання про те, чи зростання обсягів позик для фінансування придбання акцій не свідчить про наявність "найвищої ейфорії" подібно до періодів 1999 та 2007 років.

Ціни акцій компанії Krispy Kreme, що спеціалізується на пончиках, та виробника камер GoPro стрімко підскочили, оскільки роздрібні інвестори активно почали купувати раніше маловідомі компанії. Це стало черговим етапом бурхливого зростання популярності мем-акцій.

Японський фондовий ринок завершив торги зростанням після новин про нову торговельну угоду між США і Японією.

Читайте також