Новини світу фінансів

Криптовалютний бізнес родини Трампа має зв'язки з зовнішньою політикою Сполучених Штатів - WSJ.

Стейблкоїн USD1, емітентом якого виступає проект родина президента США Дональда Трампа (World Liberty Financial, WLF), просувається паралельно з офіційними візитами високопосадовців США до інших країн.

Цю інформацію наведено в розслідуванні The Wall Street Journal, яке стосується діяльності криптовалютного проекту, що також має зв'язок зі спеціальним посланником Трампа на Близькому Сході Стівом Віткоффом.

За даними видання, син Віткоффа, Зак Віткофф, який є засновником WLF, просуває стейблкоїн USD1 і обговорює криптоугоди з представниками іноземних урядів.

World Liberty Financial - криптоплатформа, на якій користувачі можуть брати і позичати криптоактиви, створювати пули ліквідності і здійснювати угоди зі стейблкоїнами. Як токен управління вона використовує WLFI. У документах на сайті проекту Дональд Трамп вказаний як "головний захисник криптовалют". Його сини Ерік та Дональд Трамп-молодший є "амбасадорами web3", а Беррон носить титул "DeFi-візіонера".

У документах також зазначено, що жодний з членів сім'ї Трампа, інших афілійованих осіб та організацій не є посадовцем, директором, засновником, співробітником або оператором World Liberty Financial.

USD1 - токен, прив'язаний з розрахунку 1:1 до курсу долара та забезпечений короткостроковими казначейськими зобов'язаннями США, депозитами у доларах США та іншими грошовими еквівалентами. Цей стейблкоїн працює по класичній бізнес-моделі найбільших за капіталізацією стабільних монет на крипторинку - USDT від компанії Tether та USDC від компанії Circle.

Для ілюстрації зв'язків між політичними візитами та просуванням USD1, WSJ наводить приклад інвестиції фонду MGX з ОАЕ, який придбав стейблкоїн на суму $2 млрд. Ці кошти були інвестовані в криптовалютну біржу Binance. Фонд MGX має зв'язки з шейхом Тахнуном бен Заїдом Аль Нахайяном, який очолює суверенний фонд Об'єднаних Арабських Еміратів.

Стів Віткофф, виконуючи обов'язки спеціального представника Білого дому, мав зустрічі з цим шейхом під час офіційних поїздок, зокрема під час підписання угоди на постачання чіпів.

Окрему роль відведено засновнику Binance Чанпен Чжао, який разом з представниками World Liberty був прийнятий у Киргизстані, де згодом Чжао увійшов до національної крипторади.

У середині травня стейблкоїн USD1 був включений до лістингу на платформі Binance і вже зайняв місце серед п’яти найкращих стейблкоїнів за капіталізацією, яка перевищила $2,1 мільярда.

Чжао також став стратегічним радником Пакистанської ради з криптовалют. Разом із Чжао з високопосадовцями Пакистану зустрічався і Зак Віткофф, який просував ідею токенізації угод з рідкісноземельними металами. Це сталося у той самий час, коли країна вела переговори про укладання угоди зі США про рідкісноземельні метали та інші мінерали.

У своїх публічних заявах Зак Віткофф наголошує на близькості до Трампа. Він описував WLF як вигідного гравця за умов прокриптовалютного курсу адміністрації.

Тим часом демократи в Сенаті ініціюють розслідування ймовірного конфлікту інтересів, вважаючи, що йдеться про можливу торгівлю доступом до адміністрації. Однак в адміністрації Білого дому заперечують наявність будь-якого конфлікту інтересів.

Розслідування, проведене WSJ, стало відомим на фоні зустрічі Трампа з 220 основними інвесторами мемкоїна TRUMP, що відбулася в гольф-клубі National Golf Club у Вірджинії.

Під час вечері біля входу гостей зустрічали приблизно сто протестувальників, які викрикували "Ганьба!" та тримали плакати з написами "Зупиніть криптокорупцію", "Америка не продається" і "Мемкоїн-шахраїв - за грати".

В адміністрації президента США відреагували на зауваження, підкресливши, що "голова держави зосереджений на укладенні вигідних угод для народу Америки, а не для власних інтересів".

Дональд Трамп активно виступає за розвиток криптоіндустрії. Перед виборами він заявив про намір зробити США "біткоїн-наддержавою".

Після того, як він здобув перемогу на виборах у США, ціна біткоїна перетнула позначку в $100 тисяч. У свою чергу, новообраний політик оголосив про створення нової посади в своїй адміністрації, запропонувавши Девіду Саксу, колишньому операційному директору PayPal, роль "криптоцаря" Білого дому.

На початку березня Трамп дав вказівку про створення резервного фонду для криптовалют у США.

Читайте також