Кремлівський стратегічний маневр. Падіння рубля може стати вигідним для Путіна в його конфлікті з Україною — BILD.
Знецінення російського рубля стане вигідним для агресора, оскільки зростання бідності серед населення РФ спонукатиме його до більшої мобілізації для участі в наступальних діях проти України.
Цю думку висловив колишній керівник оперативного штабу Міністерства оборони Німеччини Ніко Ланге в інтерв'ю виданню BILD, підкресливши, що зниження курсу рубля лише полегшить російській владі процес набору нових військових на фронт.
"Найбільш цинічним у путінській системі є те, що навіть цю ситуацію використовують для вербування солдатів на фронті, -- зазначив Ланге. -- Багато людей оформляли кредити в доларах на житло чи автомобілі. Якщо рубль обвалиться, їм стане важко виплачувати кредит. І тоді держава скаже: щоб погасити борг, потрібно відправитися на фронт."
У відповідь на зростання курсу долара прес-секретар російського лідера Володимира Путіна, Дмитро Пєсков, стверджує, що для більшості росіян це не буде відчутно, оскільки їхні зарплати виплачуються в рублях. Оглядач видання BILD Філіп П'ятов розцінює ці коментарі як "глузування" над населенням.
Згідно з інформацією, наданою The Moscow Times, міністр економіки Росії Максим Решетніков висловив звинувачення на адресу спекулянтів за падіння курсу рубля. Він зазначив, що валюта повернеться до своїх "фундаментальних рівнів", коли на ринку зникне "тривожність". Міністр також зазначив, що хоча санкції вплинули на курс рубля, уряд і Центральний банк працюють "в тісній взаємодії", щоб пом'якшити їхній вплив. "За останні роки нашій економіці неодноразово доводилося стикатися з подібними обмеженнями, і щоразу вона знаходила способи адаптуватися і продовжувати розвиток. Так станеться і цього разу", – підкреслив Решетніков.
За інформацією станом на 27 листопада 2024 року, російський рубль демонстрував продовження стрімкого зниження щодо іноземних валют. На валютних ринках його курс досяг 108,7 рублів за долар та 114,15 рублів за євро, що є новими рекордами падіння для російської валюти за останні 32 місяці.
З початку року курс рубля знизився відносно долара на 21%, при цьому за останній місяць падіння склало 11%. Щодо євро, рубль втратив 15% з початку року та 8% за останній місяць.