Новини світу фінансів

Корупційні розслідування та вилучене майно: у Державному казначействі оголосили суми, які вдалося отримати державі через суд.

Державна казначейська служба оприлюднила дані щодо фінансових надходжень до бюджету, отриманих завдяки судовим рішенням у справах, пов'язаних із корупцією. Крім того, інформація охоплює суми, отримані від продажу конфіскованої валюти та майна, а також відшкодувань за збитки, завдані державі, за матеріалами правоохоронних органів за останні три роки та десять місяців цього року.

Про це йдеться у відповіді Держказначейства на запит Укрінформу.

Згідно з інформацією, викладеною в судових рішеннях, кошти від продажу майна, а також надходження національної та іноземної валюти, отримані внаслідок корупційних злочинів, були перераховані до державного бюджету.

Відповідно до судових рішень, доходи від продажу товарів, вилучених на підставі матеріалів правоохоронних та інших уповноважених органів, були перераховані до державного бюджету:

За рішеннями судів з винних осіб за шкоду, заподіяну державі, підприємству, установі, організації у дохід держави стягнули:

Відповідно до судових рішень, національна та іноземна валюта, яка була конфіскована, була перерахована до державного бюджету на основі матеріалів, наданих правоохоронними та іншими відповідними органами:

Частина коштів, які надходять до державного бюджету, потрапляє до загального фонду, тоді як інша частина спрямовується до спеціального фонду.

Кошти із загального фонду держбюджету йдуть на бюджетні призначення, визначені в законі про Державний бюджет на відповідний рік, а зі спеціального фонду держбюджету - на реалізацію спеціальних програм та заходів.

Протягом останніх чотирьох років до спеціального фонду державного бюджету кошти надходили лише один раз – у 2020 році. Тоді спеціальний фонд отримав 191 млн 719 тис. гривень, які надійшли з конфіскованої національної та іноземної валюти, а також 2 млн 24 тис. гривень від продажу товарів, конфіскованих правоохоронними органами. Ці фінансові ресурси були використані у державному бюджеті 2020 року для виконання завдань Національної поліції України.

Як відомо, кошти і майно спрямовуються у дохід держави після винесення відповідних рішень у судах першої, апеляційної і касаційної інстанцій.

Читайте також