Новини світу фінансів

Компенсаційні виплати за організацію робочих місць для людей з інвалідністю: покрокова інструкція для отримання

Гроші за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. В Україні діє програма надання компенсацій роботодавцям. На Вінниччині вже покращено умови для 125 працівників. А сума відшкодувань становить близько 9 мільйонів гривень.

Щоб скористатися програмою, роботодавець повинен подати заявку через платформу "Дія" або ж у звичайному паперовому форматі в центрах зайнятості. Всі подробиці можна дізнатися з сюжету Юлії Корчевської.

У швацькому цеху, де виготовляють спеціальний одяг, панує жвава атмосфера. Жінки-робітниці безперервно займаються виконанням замовлень для одного з підприємств, що переїхало до Вінниччини.

Олена Матвійчук, творець бренду, що спеціалізується на виготовленні робочого одягу:

Наш колектив спеціалізується на виробництві одягу для різноманітних галузей бізнесу. Серед наших клієнтів – сільське господарство, дорожньо-будівельні підприємства, автозаправні станції та навіть ресторани. Усе залежить від вимог замовника. Ми займаємося брендуванням продукції та виготовляємо на замовлення комбінезони, костюми, куртки та жилети. Головне – ваше бажання!

Під керівництвом Олени Матвійчук працює шість кравчинь. Проте вона сприймає своїх співробітниць більше як родичок, а не як підлеглих.

Пані Оксана потрапила до компанії через Центр зайнятості. Раніше жінка була конструктором, хвороба обмежила можливість працювати постійно стоячи.

Оксана Затайдух, специалист по швейному делу:

У мене встановлена друга група інвалідності внаслідок ендопротезування обох колін.

Нині її місце обладнане відповідно до потреб. Має зручну швацьку машинку з ергономічною, тобто легкою педаллю і комфортне крісло.

Оксана Затайдух, специалист по швейному делу:

Для меншого навантаження моїх колінних суглобів і для зручності постановки плечового пояса. Щоб не навантажувати хребет і плечовий пояс.

За таке облаштування робочої зони для людей з інвалідністю роботодавцям передбачена державна компенсація.

Олена Матвійчук, творець бренду, що спеціалізується на виготовленні робочого одягу:

Програма є досить зрозумілою. Спочатку ти заповнюєш заявку, вказуєш усі необхідні дані, а також детально описуєш, що саме плануєш облаштувати і яким чином. Це може бути як певний простір, так і специфічний станок, який полегшить роботу співробітників. Процес займає приблизно тиждень, після чого ми отримали компенсацію.

Компанія отримала близько 80 тисяч гривень. Для осіб з першою групою інвалідності компенсація є більшою і складає приблизно 120 тисяч гривень.

Геннадій Бамбура, виконуючий обов'язки директора Вінницького обласного центру зайнятості:

Це може бути спеціальне комп'ютерне забезпечення, спеціалізовані меблі, пандуси чи підйомники, слухові апарати. Загалом з початку дії програми 125 робочих місць таких на Вінниччині було облаштовано. А сума компенсацій склала близька 9 мільйонів гривень.

Програма також охоплює ветеранів, які адаптуються до цивільного життя і бажають повернутися до професійної діяльності. Працедавці мають подати заяву на відшкодування витрат не пізніше ніж через шість місяців після їхнього повернення на робоче місце.

Геннадій Бамбура, виконуючий обов'язки директора Вінницького обласного центру зайнятості:

Заявку можна оформити в паперовому форматі в будь-якому нашому офісі або скористатися порталом "Дія". Процес розгляду триває 10 днів, а виплата здійснюється протягом наступних 5 днів.

Олена Матвійчук, творець бренду, що спеціалізується на виготовленні робочого одягу:

Завдяки підтримці державних установ, ми можемо продовжувати наш розвиток та створювати робочі місця для людей з інвалідністю. Моя співробітниця – чудова особистість… Вона талановита майстриня, яка активно сприяє нашій команді та здатна виготовляти... Досить просто вдосконалити її умови праці, і ми зможемо продовжувати наш спільний шлях.

Минулого року у Вінницькій області було працевлаштовано більше 400 осіб з інвалідністю, а з початку поточного року – вже 92.

Читайте також