Комітет Верховної Ради схвалив законопроект, що стосується легалізації криптовалют: які основні його положення?

24 квітня комітет Верховної Ради, що займається фінансами, податковою та митною політикою, висловив свою підтримку законопроєкту щодо віртуальних активів та запропонував його до обговорення на першому читанні.
Цю інформацію озвучив голова комітету Данило Гетманцев.
Документ містить визначення віртуального активу (ВА). Це специфічний тип цифрового об'єкта (майна), що існує в електронному форматі завдяки технології розподіленого реєстру, відомої як блокчейн.
Гетманцев зазначив, що віртуальні активи не є грошима і не можуть використовуватися як офіційний засіб платежу в Україні. Їх правовий режим близький до режиму рухомого майна з точки зору цивільного права.
Варіант законопроєкту, представленого для першого читання, включає, серед іншого, визначення токенів електронних грошей як рівнозначних електронним грошам відповідно до норм Закону "Про платіжні послуги".
Проект поділяє усі віртуальні активи на три основні категорії:
Право власності на ВА набувається через емісію, правочин, закон або рішення суду і підтверджується володінням засобами доступу, такими як криптографічні ключі.
Публічна пропозиція ВА вимагає оформлення "білої книги" - документа з детальною інформацією про актив, емітента та ризики. "Біла книга" є обов'язковим документом для публічної пропозиції, який має бути правдивим, чітким і не вводити в оману. Маркетингові повідомлення повинні відповідати цій інформації, містити застереження про ризики та не поширюватися до оприлюднення "білої книги."
Постачальники послуг, що займаються оборотом віртуальних активів (таких як зберігання, торгівля, переказ і подібні послуги), зобов'язані пройти процес авторизації, відповідати встановленим організаційним та фінансовим критеріям, а також гарантувати безпеку своїх клієнтів.
Щодо системи оподаткування, планується:
Напоминаем:
Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив, що докладе всіх зусиль, аби до початку літа в Україні був прийнятий законопроєкт, що легалізує криптовалюти.