Новини світу фінансів

Китайські фінансові установи почали обмежувати російським підприємствам можливості здійснення платежів через Індію, Об'єднані Арабські Емірати та Гонконг.

Цю інформацію передає Укрінформ, посилаючись на The Moscow Times.

Представники російського бізнесу зазначили, що процес здійснення платежів стає все більш ускладненим. Кредитні установи ретельно перевіряють документи на відвантаження, з'ясовуючи, кому призначений товар, куди саме він йде та з якою метою. Раніше такі жорсткі перевірки стосувалися переказів через Туреччину та країни СНД, але тепер їхнє застосування розширилося на інші країни.

Представниця "Опори Росії" в Китаї, Ілона Горшенева-Долунц, підтвердила цю інформацію, зазначивши, що фінансові установи вимагають, аби вантажі відправлялися саме в ту країну, з якої надійшли кошти. Завдяки посиленню контролю організація прагне уникнути ризиків накладення вторинних санкцій.

Інший бізнесмен з Росії, генеральний директор АТ "Перша Група" Олексій Порошин, зазначає, що китайські банки посилюють контроль перед можливим поверненням Дональда Трампа до влади, що, на його думку, не призведе до поліпшення ситуації в 2025 році. Трамп раніше ініціював "торговельну війну" проти Китаю, і місцеві фінансові установи не хочуть ризикувати, щоб не дати підстав новій адміністрації США для введення санкцій.

Проте існують варіанти для здійснення платежів до Китаю, зазначає Порошин. Наприклад, продовжують функціонувати прямих транзакцій між регіональними банками Росії та китайськими фінансовими установами. Також можливе проведення оплат через Малайзію та Індонезію. Ще один варіант полягає у прямих переказах через філії російських банків у Китай. Проте для цього необхідно мати відкриті рахунки в даній фінансовій установі. Якщо рахунки доступні, то перекази доходять до постачальників за два-три дні, а банк стягує фіксовану комісію у розмірі 4% за переказ.

Нещодавно з'явилася інформація про те, що банки в Китаї почали закривати рахунки для російських компаній, оскільки їхні юридичні адреси співпадають з адресами організацій, що підпадають під санкції.

Проблеми з платежами з Росії почалися ще 2022 року через санкції за війну в Україні. З грудня 2023 року банки з "дружніх" країн почали додатково посилювати підходи до роботи з російськими компаніями через указ президента США, згідно з яким іноземні банки можуть потрапити під обмеження за допомогу в угодах підсанкційним особам із Росії та сприяння поставкам російському ОПК. У липні 2024 року США посилили санкції, включивши до визначення військово-промислової бази всі російські підсанкційні особи, зокрема банки.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, "Газпром", останній із значущих державних банків Росії, що має можливість користуватися системою SWIFT та проводити транзакції в провідних світових валютах, підлягатиме новим санкціям з боку США.

Читайте також