Новини світу фінансів

Китай показав свою військову потужність, націлену на енергетичну інфраструктуру.

Китай представив новий тип бомби, здатної виводити з ладу електричні станції.

Цю інформацію повідомляє газета The South China Morning Post.

Китайська державна телерадіокомпанія представила відеоматеріал, що демонструє новий вид графітової бомби, яка може вивести з ладу електростанції противника, викликавши "повну відмову електропостачання" в зоні, на яку вона націлена, повідомляє джерело.

"Анімація, поширена державним мовником, показує графітову бомбу, призначену для виведення з ладу систем управління та контролю", - пише видання.

"На одному з соціальних медіа-каналів, що належить CCTV, було опубліковано анімаційне відео, на якому демонструється, як бомба стартує з наземного транспортного засобу, випускаючи 90 боєприпасів у вигляді циліндрів," - повідомляє The China South Morning Post.

Циліндри відлетіли вбік після удару, а потім вибухнули в повітрі, розпорошуючи тонкі, оброблені хімічними речовинами вуглецеві волокна, які мали на меті коротке замикання високовольтних енергетичних систем.

Азійські медіа пишуть про те, що "бомба-блекаут" призначена для виведення з ладу електростанцій противника шляхом повної втрати електроенергії на значній території (щонайменше 10 тис кв. м).

З діапазоном дії 290 км і боєголовкою масою 490 кг, ця система озброєння здатна націлюватися на військові об'єкти. Користувачі соціальних мереж активно обговорюють можливість її застосування проти енергетичних споруд Тайваню.

Зазначимо, що ще раніше United States Naval Institute звертав увагу на те, що Китай і Росія здатні підірвати енергетичну інфраструктуру США та ослабити його військові можливості, завдавши некінетичного першого удару. Це може бути здійснено не тільки через електромагнітні впливи ядерної та неядерної зброї, але й за допомогою кібератак.

Електромагнітний імпульс може бути викликаний не лише ядерною зброєю, але й звичайними засобами, хоча його ефект зазвичай має обмежену географічну дію. Поля електрики та магнетизму, які виникають в результаті, здатні взаємодіяти з електронними системами, викликаючи небезпечні сплески напруги і струму. Це може призвести до пошкодження або знищення окремих компонентів і підсистем, а також вивести систему з ладу. У випадку комплексних кібератак, можуть бути серйозно порушені функціонування великих частин електричних мереж і інших критично важливих інфраструктур.

Згадаємо:

Раніше повідомлялося про зростання загрози китайського вторгнення в Тайвань, через що інвестори почали виводити свої капітали. Однак у них відсутній чіткий план дій щодо своїх активів у разі виникнення конфлікту. Як зазначає агентство Reuters, інвестори стурбовані тим, що спроба Китаю взяти під контроль територію, яку він вважає "священною", може призвести до зникнення Тайваню як самостійного ринку зі своєю валютою та унікальною ідентичністю.

Раніше повідомлялося, що Іспанія зіткнулася з новим блекаутом, внаслідок якого перестали працювати телефонні з'єднання та Інтернет. Всі мобільні мережі в країні зникли, лише через чотири тижні після того, як Іспанія пережила масштабні відключення електроенергії.

28 квітня близько полудня в Іспанії та Португалії сталось раптове відключення електроенергії. Цілі міста залишились без світла та Інтернету, зупинили роботу аеропорти, метро та залізничне сполучення. На дорогах по всій Іспанії та Португалії ускладнений рух, оскільки перестали працювати світлофори.

Читайте також