Незважаючи на запроваджені обмеження, Китай продовжує здійснювати закупівлю обладнання для виготовлення чіпів у нідерландської компанії ASML - повідомляє Reuters.
Голова Міністерства закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп підкреслив, що комерційні зв'язки між Китаєм і Росією мають пряму вагу для безпеки в Європі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
"НАТО вважає Китай вирішальним фактором у війні Росії проти України, враховуючи, скільки китайські компанії продають товарів, які в кінцевому підсумку стають компонентами російської зброї", - сказав Вельдкамп перед зустріччю з міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі.
"Я двічі порушував це питання на зустрічах із міністром закордонних справ Китаю Ван Ї і думаю, що як європейці ми всі повинні це робити, бо Китай повинен усвідомити, що це (торгівля з Росією - ред.) безпосередньо впливає на європейську безпеку", - підкреслив глава нідерландського зовнішньополітичного відомства.
У рамках співробітництва зі Сполученими Штатами, уряд Нідерландів впроваджує серію нових і більш жорстких експортних обмежень. Це ускладнює компанії ASML, яка є провідним світовим виробником літографічних машин, можливість постачати свої найсучасніші технології китайським виробникам мікросхем.
Попри обмеження, Китай все ще залишається найбільшим ринком для ASML та провідних американських і японських виробників обладнання протягом останніх півтора років, оскільки китайські компанії розширюють потужності для виробництва менш сучасних чипів, на які не поширюються обмеження, але які все ще достатні для багатьох військових цілей.
У третьому кварталі продажі верстатів ASML китайським підприємствам досягли нового рекорду, склавши 2,8 мільярда євро (або 2,9 мільярда доларів). Проте на наступний рік компанія очікує зниження обсягів продажів.
Вельдкамп зазначив, що планує обговорити шляхи протидії підтримці Китаєм Росії зі своїми колегами з ЄС у понеділок.
"Ми розглядаємо всі аспекти зовнішньої підтримки, яку Росія отримує у війні проти України, будь то Іран, Північна Корея чи Китай," - зауважив він.
Як повідомляв Укрінформ, останній із великих державних банків у Росії - "Газпром", який зберігає доступ до системи SWIFT і розрахунків в основних світових валютах, стане об'єктом нових санкцій США.