Новини світу фінансів

КИТ Group: Формування криптозапасу в США пришвидшить світову легалізацію цифрових активів -- Delo.ua

11 квітня на Business Wisdom Summit отримайте нові знання про те, як бізнес може адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни в середовищі та залучати інвестиції в сучасних умовах. Досвід успішних лідерів українського бізнесу в реальних кейсах.

Проте, як підкреслюють фахівці одного з провідних українських валютних операторів КИТ Group, гучні заяви не є справжньою стратегією. Наразі сам резерв залишається окремим елементом, не маючи безпосереднього зв'язку з ринком та його впливом.

"Поки не зміниться модель наповнення цього резерву, факт його наявності не матиме прямого впливу на ринок криптовалют, адже стратегічний крипторезерв США не поповнюватиметься активами з ринку", - цитує їх у криптоогляді PaySpace Magazine.

Експерти провели аналогію між золотом, яке традиційно вважається резервним активом: продажі або придбання цього металу державами можуть мати значний вплив на його ринкову ціну. Що стосується криптовалют, то наразі американський стратегічний резерв є окремою категорією.

Утім, за їхніми словами, запуск державного крипторезервуСША може змінити сприйняття крипти на глобальному рівні. Саме з цим пов'язаний різкий стрибок і подальший відкат вартості ключових монет, який аналітики назвали "уроком для інвесторів": на хайпі можна заробити, але будувати стратегії винятково на політичних заявах - небезпечно.

Експерти з КИТ Group наголошують, що ключовою перевагою крипторезерву є його конструктивний вплив на еволюцію регуляторних норм. Значний обсяг активів, що належать державі, спонукатиме США створити ясні правила для ринку: усунути надмірні обмеження, спростити процеси та розвинути інфраструктуру для обігу криптоактивів.

"Запровадження криптовалютного держрезерву в США, незалежно від його початкових характеристик, змусить державні органи активізувати зусилля щодо регулювання законодавства та діяльності в криптосфері. Криптовалюта не є фізичним активом, як золото, яке можна скласти в сейфах Форт-Нокс. Вона має зовсім іншу нематеріальну природу, тому її зберігання та обіг вимагають розвинутої технологічної та ринкової інфраструктури", - зазначили експерти КИТ Group, підкреслюючи неминучість еволюції регулювання та самого крипторинку.

На їхню думку, головним драйвером глобального зростання ринку крипти стане не так поява резерву, як його наслідок - розвиток регуляторного середовища. Саме у цій сфері, а не в хайпових заявах політиків, ринок має шукати ключові інвестиційні сигнали.

Отже, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) здійснила значний крок у напрямку розвитку криптовалютного ринку, дозволивши великим інвестиційним фондам, таким як BlackRock і Fidelity, а також менш значним гравцям, почати торгівлю біткоїном. Це сприяло різкому зростанню вартості цієї криптовалюти. Після цього регулятор національних банків США скасував обмеження на їх взаємодію з криптоактивами, усунувши необхідність попереднього погодження операцій з криптовалютами.

Експерти підкреслюють, що найбільший потенціал для зростання демонструють активи, які привертають увагу великих фінансових установ США. До їх числа належать DOGE, DOT, LINK, BONK, LTC, HBAR, TRUMP, MELANIA, AVAX, XRP, ADA, SOL, ETH, BTC. Деякі з цих криптовалют стають основою для нових інфраструктурних рішень у Сполучених Штатах, включаючи смарт-контракти та урядові реєстри. Завдяки швидкому розвитку та лібералізації регуляторної політики в США, криптовалюти, що виникли в країні, можуть отримати додатковий імпульс до зростання. Це стосується активів, які були створені в США та мають тісні зв'язки з новою адміністрацією. Підтримка або навіть певна толерантність з боку уряду може сприяти їхньому подальшому розвитку.

Фахівці КИТ Group висловлюють оптимізм щодо майбутнього ринку: криптовалюти вже стали невід'ємною частиною глобальної фінансової системи, а державам потрібно терміново адаптувати свої регуляторні норми до цієї нової реальності. Незважаючи на ризики, які супроводжують нові токени, емоційні спекуляції та хайп, масове впровадження цифрових активів є неминучим.

Читайте також