Новини світу фінансів

Кім Чен Ин у захваті: його підлеглі ніколи не привласнювали стільки.

У 2024 році кібератаки, що проводяться хакерами з Північної Кореї, піднялися на нову висоту. Згідно з інформацією, наданою компанією Chainalysis, яка займається аналізом блокчейн-технологій, минулого року з платформ криптовалют було вкрадено 2,2 мільярда доларів, при цьому більше 60% цих коштів належать до атак, організованих північнокорейськими кіберзлочинцями.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. Зображення: DPA

За даними звіту компанії Chainalysis, у 2024 році обсяги викрадених коштів зросли приблизно на 21,07% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 2,2 мільярда доларів. Лише у 2021 році було викрадено більше — 3,3 мільярда, а в 2022 році — 3,7 мільярда доларів. Цього року також зафіксовано збільшення кількості окремих випадків злому, які зросли з 282 у 2023 році до рекордних 303 у 2024 році.

Північна Корея вийшла на перше місце серед країн, які займаються кібератаками. У 2023 році хакери, пов’язані з цією країною, вкрали близько 660,5 мільйонів доларів у 20 випадках, тоді як у 2024 році їх "доходи" подвоїлися. У 47 окремих випадках ці зловмисники викрали більше половини загальної суми - 61% від загального обсягу, що становить понад 1,3 мільярда доларів. Це є найбільша сума, отримана внаслідок кіберактивності Північної Кореї.

Американські та міжнародні урядовці повідомляють, що викрадені криптовалюти набули критичного значення як фінансовий ресурс для режиму Кім Чен Ина, особливо в умовах дії міжнародних санкцій. Хакери, які отримують підтримку від держави, допомагають Північній Кореї обходити ці обмеження та забезпечувати фінансування своїх військових програм.

Нещодавно портал "Коментарі" інформував про те, що Кім Чен Ин дав розпорядження терміново оновити фарбу автобусів. Що стало причиною цього рішення?

Крім того, у "Коментарях" згадували особу, яка, можливо, стала творцем першої в історії криптовалюти біткоїн.

Читайте також