Канада інвестує 40 мільйонів доларів у "данську модель" фінансування оборонно-промислового комплексу України.

Кошти були виділені з загального обсягу 3,02 мільярда, передбаченого в рамках угоди про безпеку між державами.
Канада інвестує 40 мільйонів доларів у реалізацію "данської моделі" для підтримки українського оборонно-промислового сектора.
Про це повідомили в уряді Канади.
Фінансування виділяється з загального бюджету в 3,02 мільярда доларів, закріпленого в угоді про безпеку, укладеній державами у лютому минулого року.
Терміново виділено 40 мільйонів на "критично необхідні ресурси" для Збройних Сил України відповідно до данської моделі, а також 15 мільйонів доларів США для підтримки канадських компаній, які мають намір працювати та інвестувати в оборонну галузь України.
З початку повномасштабної агресії Росії в лютому 2022 року Канада надала Україні більше 19,7 мільярда доларів у рамках різноманітної підтримки.
У січні Канада оголосила про виділення $305,7 млн на військову допомогу Україні. З цієї суми 200 мільйонів канадських доларів буде направлено на чеський проект з закупівлі та постачання боєприпасів великого калібру. Ще 50 мільйонів канадських доларів призначено для придбання боєприпасів різних калібрів у канадських виробників. Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо нещодавно в Києві повідомив, що країна надасть Україні 25 броньованих бойових машин LAV III, нові снаряди та тренажери для літаків F-16. Що стосується "Данської моделі", вона дозволяє залучати фінансування від партнерів безпосередньо в українське оборонне виробництво. У червні минулого року Україна і Данія підписали меморандум, який передбачає закупівлю озброєння та військової техніки у вітчизняних виробників. Пізніше стало відомо, що Данія інвестує близько 116,9 млн доларів у виробництво 18 українських самохідних артилерійських установок "Богдана", які вже у вересні були передані Збройним силам України. Цієї осені країни Північної Європи висловили підтримку "данській моделі" фінансування виробництва зброї в Україні, зокрема Швеція пообіцяла фінансувати виробництво українських дальнобійних дронів. Окрім "данської моделі", в Україні також розглядається "французька модель", яка передбачає залучення інвестицій не у виробництво зброї, а в створення нових виробництв.