Кабінет Міністрів України повідомляє, що Рада Європейського Союзу затвердила виділення траншу в розмірі 4,2 мільярда євро для України в рамках програми Ukraine Facility.
Сьогодні Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про затвердження другого запланованого траншу для України в розмірі приблизно 4,2 мільярда євро в рамках ініціативи ЄС Ukraine Facility. Це рішення Ради ЄС є останнім етапом узгодження перед надходженням коштів до державного бюджету країни. У листопаді Європейська Комісія вже дала зелене світло для виділення цього фінансування. Очікується, що гроші будуть перераховані вже у грудні, що дозволить загальному обсягу фінансової підтримки в 2024 році досягти 16,1 мільярда євро.
"Україна успішно й своєчасно реалізовує реформи, передбачені Планом для Ukraine Facility, стабільно виконуємо всі індикатори Плану і саме це є запорукою стабільної фінансової підтримки з боку Європейського Союзу. Ми вдячні нашим партнерам за позитивне рішення щодо нового траншу в понад 4 млрд євро. Він допоможе нам посилити макрофінансову стабільність України, забезпечувати соціальні витрати. Ми ж продовжуємо працювати над виконанням індикаторів четвертого кварталу та впровадженням реформ. Це не лише наближає нас до Європейського Союзу, але й дозволяє бізнесу та партнерам краще планувати свою роботу", -- наголосила Перший віце-прем'єр-міністр України -- Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Рада Європейського Союзу провела аналіз другого звіту України, представленого в жовтні, і підтвердила, що всі дев'ять індикаторів Плану Ukraine Facility були виконані. Це охоплює реформи в таких галузях, як боротьба з корупцією, удосконалення бізнес-клімату, ринку праці, регіональної політики, енергетичного сектора та охорони навколишнього середовища.
Ukraine Facility є механізмом підтримки, спрямованим на забезпечення макрофінансової стабільності та ефективної роботи державних установ в Україні. Згідно з Планом України, Міністерство економіки виконує роль національного координатора для Ukraine Facility. Його завдання полягає в організації та проведенні моніторингу виконання цього плану, а також у підготовці щоквартальних звітів для Європейської Комісії. Після отримання позитивної оцінки від Єврокомісії та держав-членів ЄС, питання про виділення фінансових ресурсів затверджується Радою Європейського Союзу.