Кабінет Міністрів України повідомляє, що більша частина фінансування програми "Зимова єПідтримка" – близько 66% – була використана українцями для оплати комунальних послуг.
Українці активно використовують фінансову допомогу, яку вони отримали в рамках програми "Зимова єПідтримка". Основними напрямками витрат стали оплата комунальних послуг, мобільного зв'язку та благодійні внески на підтримку Збройних Сил України. Зокрема, 63% отриманих коштів пішло на комунальні витрати, 17% було витрачено на мобільний зв'язок, а близько 4% громадяни перерахували на підтримку військових через благодійні фонди та волонтерські організації.
У перші дні після отримання коштів українці витратили приблизно 720 мільйонів гривень.
Програма "Зимова єПідтримка", ініційована Президентом, дійсно приносить користь громадянам. Перші виплати співпали з термінами оплати комунальних послуг, і ми спостерігаємо, як державна підтримка виявилася важливою для українців. Сім'я з двох дорослих і двох дітей тепер має можливість погасити низку комуналок або вирішити інші термінові фінансові питання. Ми продовжуємо підтримувати людей у важкі часи. Тих, хто не потребує державної допомоги, закликаємо перераховувати ці кошти на потреби армії, - зазначила Юлія Свириденко, Перший віце-прем'єр-міністр України та Міністр економіки.
Постачальники комунальних послуг нагадують, що термін оплати рахунків до 20 числа, тому тим, хто ще не встиг це зробити, зручно буде скористатися програмою "Зимова єПідтримка" для розрахунків. Крім того, багато благодійних організацій висловили бажання зібрати тисячу гривень для потреб сил оборони.
Гроші від держави за заявками в Дії надходять на картку Національний кешбек протягом 10 робочих днів. Упродовж 10-11 грудня держава виплатила допомогу 1,8 млн дорослих та 520 тис. дітей, тобто тим, хто подав заявку 1 грудня. Найближчим часом будуть опрацьовані заявки, подані через Дію за 2 та 3 грудня.
Станом на 13 грудня, кількість заявок у Дії досягла вже 6,8 млн, з них 1,8 млн - на дітей.
Заявку на участь у програмі "Зимова єПідтримка" можна подати до кінця лютого, а використати отримані кошти – до завершення 2025 року. Ця програма відкрита для всіх громадян, які проживають на території, що контролюється Україною.
Укрпошта також розпочала виплату "Зимової єПідтримки". Завдяки цій службі, фінансова допомога надходить до громадян, які отримують свої пенсії та інші соціальні виплати через Укрпошту.
На що можна використати гроші?
Оплата різного роду послуг, таких як комунальні, медичні, освітні, транспортні, мобільний зв'язок, страхування та інші. Придбати книги і різноманітну друковану продукцію, а також ліки, медичні препарати та вироби вітчизняного виробництва, які зареєстровані в програмі "Національний кешбек" і доступні в торгових точках, що беруть участь у цій ініціативі. Крім того, 1000 грн можна використати на благодійні внески або пожертви на підтримку ЗСУ.
Як оформити заявку за допомогою Дії?
Увійдіть до системи Дія.
У розділі Сервісів оберіть опцію Зимової єПідтримки.
Перегляньте умови програми та натисніть на кнопку "Відправити".
Визначте, кому призначена виплата: вам особисто чи вашій дитині. Якщо вона призначена для дитини, потрібно завантажити свідоцтво про народження через Дію. У разі, якщо документ не завантажився, натисніть кнопку "Додати свідоцтво".
Оберіть рахунок для отримання виплати. Якщо у вас є картка Національного кешбеку, виберіть її. Якщо ж картки немає, застосунок Дія запропонує вам оформити карту через одного з банків-партнерів.
Перегляньте інформацію, переконайтеся, що ви знаходитесь в Україні, і натисніть кнопку "Відправити".
Як отримати виплату через Укрпошту?
Цей спосіб підійде тим, хто вже отримує пенсію та інші соціальні виплати через Укрпошту. Жодних заяв подавати не потрібно - ви вже у списку Міністерства соціальної політики України. Про нарахування 1000 гривень вас повідомлять під час планової виплати пенсії або соцдопомоги.
Хто може подати заявку через банк?
Особи віком від 65 років, які не користуються застосунком Дія (для цього необхідно надати паспорт та РНОКПП).
Люди, які відмовилися від РНОКПП через релігійні переконання (потрібно надати паспорт із відповідною відміткою)
Опікуни, піклувальники або законні представники малолітніх чи неповнолітніх осіб (потрібно надати паспорт опікуна чи законного представника, документ про встановлення опіки чи піклування та свідоцтво про народження дитини)
Проект "Зимова єПідтримка" був ініційований Міністерством економіки за активної участі Міністерства цифрової трансформації та Міністерства соціальної політики. До складу учасників проекту входять акціонерне товариство "Укрпошта", технічний адміністратор інформаційної системи, фізичні особи, а також розрахунковий банк і уповноважені фінансові установи.