Кабінет Міністрів України представляє ініціативу "Підвищ свою енергію бізнесу": Більше ніж 100 компаній отримали фінансові кредити на пільгових умовах для покращення енергоефективності, загальна сума яких склала 300 мільйонів гривень.
28 листопада відбулася презентація результатів програми пільгового кредитування енергоефективності малого і середнього підприємництва України "Додай енергії твоєму бізнесу" за рахунок позики від Уряду Німеччини на суму 7 млн євро.
"Програма "Додай енергії твоєму бізнесу" стала флагманом доступного кредитування енергостійкості малого бізнесу в Україні. За два роки повномасштабної війни 104 підприємства отримали пільгові кредити на загальну суму майже 300 млн грн на інвестування у сонячні станції, енергоефективне обладнання та джерела безперебійного живлення. В умовах складного геополітичного ландшафту, позначеного російською збройною агресією проти України, а також зростання цін на енергоносії у всьому світі, програма стала рятівним колом для українського бізнесу та захистом від зовнішнього тиску", - зазначив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, а також подякував міжнародним партнерам за системну співпрацю з підтримки українських підприємців.
Головною метою програми стало сприяння фінансуванню енергоефективних інвестицій у бізнесі, що має на меті зменшення енергоспоживання та викидів вуглекислого газу. Це, у свою чергу, сприяє підвищенню конкурентоспроможності компаній і забезпеченню охорони навколишнього середовища.
Мікро- і малі підприємства переробної промисловості отримали найбільшу вигоду від програми, що становить 73%, і забезпечили реалізацію інвестицій у відновлювану енергетику на рівні 32%.
"Програма з підтримки енергоефективних інвестицій малого і середнього підприємництва, яка на початковому етапі запроваджувалась з метою створення фінансового інструменту для підтримки фінансування енергоефективних рішень МСП, в умовах війни перетворилася на важливий елемент енергетичної незалежності та стійкості малого бізнесу, який зміг частково перевести свою діяльність на альтернативні джерела енергії", - розповів старший координатор KfW в Україні Василь Стельмах.
Впровадження програми здійснювалося в рамках Проекту "Рефінансування інвестицій в енергоефективність для малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор", який отримав підтримку від Німецького банку розвитку KfW та Європейського Союзу в контексті ініціативи EU4Business.
"Нам дуже приємно, що проект Європейського Союзу з хеджування валютних ризиків для забезпечення кредитування малих та середніх підприємств у національній валюті у межах програми Фонду розвитку підприємництва продовжує працювати після започаткування ще з 2017 року, надаючи таку необхідну підтримку для фінансування інвестицій МСП в їх енергонезалежність та стійкість", - відзначив керівник секції "Державні фінанси, підтримка бізнесу та соціальна політика" Представництва ЄС в Україні Генрік Вітфельдт.
Взяти участь у програмі мали можливість мікро-, малі та середні підприємства з усієї України. Достатньо було лише зібрати необхідні документи та звернутися до однієї з установ-партнерів: Укргазбанку чи Банку Львів. Підприємцям пропонували максимальну суму кредиту до 500 тис. євро у гривневому еквіваленті за процентною ставкою 18%, яку можна було знизити до 5-9% у поєднанні з Програмою "Доступні кредити 5-7-9%".
"Програма охопила практично всі регіони України, серед яких й прифронтові регіони з високим рівнем кредитного ризику. Викликають захоплення банки-партнери, які ризикують задля підтримки енергоефективних інвестицій мікро-, малого та середнього підприємництва. І головне, це все, особливо кредитування інвестицій у відновлювану енергетику, стало можливим завдяки консультаційному компоненту програми, який реалізувала команда IPC", - підсумував Голова Правління ФРП Андрій Гапон.