Інформація про "недекларовані 700 тисяч доларів" Грановського є неправдивою. Провадження закрито через відсутність складу злочину, згідно з рішенням суду.

Інформація про нібито недекларування колишнім народним депутатом Олександром Грановським грошових коштів у розмірі 700 тисяч доларів США не знайшла підтвердження в ході офіційного розслідування та була визнана недостовірною.
Такий висновок був зроблений Голосіївським районним судом міста Києва у своєму рішенні від 6 червня 2025 року, яким було остаточно відмовлено у відкритті нового кримінального провадження стосовно даного випадку. Це рішення стало законним з 17 червня.
Заявник у цій справі вимагав внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо Грановського, спираючись на матеріали, опубліковані в засобах масової інформації та блогах. Зокрема, йшлося про твердження, що до 2016 року Грановський, нібито, не задекларував суму в 700 тисяч доларів США. Згідно з позицією заявника, ця інформація стала відома під час розгляду справи в суді Лондона і отримала широке поширення в українських медіа.
Ухвала прямо зазначає, що в скарзі, поданій заявником, відсутні конкретні обставини, які б свідчили про об'єктивну сторону кримінального правопорушення, а самі посилання мають характер журналістських припущень, що не відповідають критеріям достовірності в кримінальному процесі.
Також суд зазначив, що ще у 2019 році детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали розслідування в рамках кримінальної справи № 52 019 000 000 000 560, яка стосувалася можливого подання недостовірних даних у щорічних деклараціях за 2016 та 2017 роки. Однак це розслідування було завершене 26 грудня 2019 року рішенням детектива через відсутність ознак кримінального правопорушення.
У своєму рішенні суд також згадав повідомлення Офісу Генерального прокурора, датоване 5 травня 2020 року під номером 06-19644-19, яке підтверджує, що закриття провадження відбулося відповідно до закону та з дотриманням усіх процесуальних норм. Повторне внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань на основі тих самих фактів вважається незаконним.
У ухвалі зазначається, що в 2019 році Національне агентство з питань запобігання корупції провело всебічну перевірку виправленої декларації Олександра Грановського за 2017 рік. Відповідно до результатів цієї перевірки, затверджених рішенням № 1106 від 19 квітня 2019 року, агентство не виявило жодних порушень антикорупційного законодавства, зокрема, статті 366-1 Кримінального кодексу України, яка на той час ще передбачала відповідальність за недостовірність у деклараціях.
Суд також врахував, що сама стаття 366-1 Кримінального кодексу, яка була підставою для потенційного переслідування, була виключена із закону у грудні 2020 року. Закон, що скасовує кримінальну відповідальність за певне діяння, має зворотну силу, тому навіть у разі гіпотетичних порушень у минулому кримінальна караність була повністю скасована. Нова редакція закону (ст. 366-2 ККУ) не має зворотної дії в часі й не може застосовуватись до подій, що відбулися до 2020 року.
Додатково суд нагадав, що строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за відповідне діяння -- три роки -- також давно сплив, тож провадження не може бути поновлено навіть теоретично. У цьому контексті суд навів положення статей 12 та 49 КК України, які прямо регулюють строки притягнення до відповідальності.
Оцінюючи обґрунтованість доводів, слідчий суддя зазначив: "Зазначені в засобах масової інформації відомості щодо вчинення Грановським О. М. кримінального правопорушення фактично не підтвердилися в результаті досудового розслідування у кримінальному провадженні, що проводилося НАБУ, а також за результатами повної перевірки НАЗК".
Отже, суд остаточно встановив, що немає жодних правових підстав для притягнення Грановського до відповідальності у справі про нібито недекларовані 700 тисяч доларів. Це рішення фактично підводить риску під однією з найпоширеніших медійних звинувачень на адресу колишнього нардепа, яка неодноразово обговорювалася в публічному просторі без належного правового аналізу.
Раніше існувала інформація про те, що активісти звинуватили діючого депутата парламенту від президентської політичної сили, соратника Нестора Шуфрича, Олега Семінського, який представляє 205-й округ Чернігова, у наявності незадекларованих доходів.