Новини світу фінансів

ICU може зіткнутися з втратою ліцензії та можливими санкціями через перешкоджання українським інвесторам і постійну співпрацю з Російською Федерацією | УНН

Українська фінансова група ICU може зіткнутися з санкціями та втратою ліцензій через співпрацю з російським державним бізнесом, зокрема ВТБ, та агресивну поведінку на ринку реструктуризації боргів. Компанія скуповувала боргові папери LPN "Альфа-Банку" та блокувала реструктуризацію, а також мала зв'язки з Burger King Russia.

Фінансова група ICU з України ризикує опинитися в епіцентрі можливого скандалу, пов'язаного із санкціями, через свою співпрацю з російським державним сектором, зокрема з підрозділами ВТБ, а також через агресивні дії на ринку реструктуризації боргів. Про це повідомляє колишній головний редактор "Економічної правди" Сергій Лямець у своїй колонці для ІА "УНІАН", як зазначає УНН.

Із посиланням на власні джерела в галузі, він припускає, що ICU ризикує втратити ліцензії в Україні та Великій Британії, а її керівництву загрожує розслідування у зв'язку з використанням офшорних структур і тиском на інших кредиторів.

Зокрема, ICU, як повідомляється, скуповувала боргові папери LPN, пов'язані з колишнім "Альфа-Банком", з великим дисконтом, після чого блокувала реструктуризацію, на яку вже погодились десятки впливових українських родин. Компанія ініціювала заміну міжнародного агента BNY Mellon на GLAS -- менш відомого гравця, який працює з distressed-активами, що викликало побоювання щодо ворожого захоплення процесу реструктуризації.

У документації британського підприємства FPP Asset Management LLP, яке мало контроль над деякими облігаціями EMIS Finance B.V., ICU згадується як основний акціонер. Варто зазначити, що FPP також брала участь у спільному SPAC-проєкті з VTB Capital, а одним із її партнерів був Кирило Зімарін — колишній генеральний директор кіпрського RCB Bank, що входив до складу групи ВТБ. Наразі Зімарін є власником фінансової компанії Finstella.

Згідно з інформацією від джерел, ICU була залучена до бізнесу Burger King в Росії разом з ВТБ. Хоча компанія оголосила про свій вихід після початку військових дій, на жовтень 2023 року, як повідомляє BBC, вона все ще володіла 35% часткою в російському франчайзі цієї мережі.

Згідно з інформацією, отриманою автором, у разі підтвердження порушень ICU можуть виникнути такі наслідки:

- санкції з боку ЄС і РНБО України;

- втрата фінансових ліцензій у Британії;

- заморожування майна та криза репутації на фоні відкритості ринку.

За інформацією джерел, британські регулятори пильно спостерігають за активністю фінансових посередників. У випадку, якщо буде встановлено, що ICU через FPP та GLAS формує інфраструктуру для маніпуляцій на ринку та приховує справжніх бенефіціарів, компанія може бути звинувачена у порушенні етичних норм професії.

Згідно з інформацією, до команди надійшли запити з кількома конкретними запитаннями. На даний момент ICU ще не надала відповіді на запит журналіста.

Читайте також