Новини світу фінансів

Хто підриває репутацію НАБУ: "Українські новини" представили рейтинг з десяти найбільших корупційних та кримінальних гучних справ бюро.

Журналісти представили антирейтинг гучних скандалів, пов'язаних з представниками НАБУ, які можуть призвести до ліквідації Бюро. Як повідомляють "Українські новини", до цього антирейтингу потрапили ситуації, що стосуються можливих зловживань службовим становищем, конфліктів інтересів, недостовірного декларування та зв'язків з громадянами Росії.

Кількість скандалів навколо НАБУ продовжує зростати. Ми підготували антирейтинг, в якому зібрані всі "промахи" цієї організації. Виявилося, що якби об'єднати історії "героїв" Семена Кривоноса в одну книгу, це могло б стати справжнім Кримінальним кодексом. Тут присутні і детективи, які втекли до рф разом із родичами, і випадки торгівлі наркотиками, і шахрайства з криптовалютою, а також "схеми" з елітною нерухомістю та дорогими автомобілями, і тиск на суди для захисту хабарників з рідні та багато іншого, — зауважують "Українські новини".

У топ-10 скандалів з представниками НАБУ, згідно з матеріалами "Українських новин", увійшли:

1. Тімур Аршавін -- детектив з доступом до державної таємниці, як пише видання, втік до Румунії. У його дружини та її родичів виявлено чинне громадянство рф, а сам Аршавін фігурує в історії з мікрокредитами та сумнівними доходами.

2. Микола Масляк -- офіційний викривач НАБУ був затриманий за підозрою в організації наркоторгівлі та контрабанди прекурсорів, нагадують "Українські новини". За їх інформацією, Масляк разом з спільниками щомісяця заробляли понад 50 млн грн.

Олександр Риковцев, Станіслав Браверман та ще 15 детективів. Як повідомляють "Українські новини", у деклараціях цих працівників НАБУ були виявлені неточності щодо криптовалют. Зокрема, дружина Риковцева задекларувала біткоїни на суму, що перевищує 1 мільйон доларів, у той час як Браверман зафіксував сумнівні угоди з криптовалютою на понад 1,3 мільйона гривень.

4. Валентин Шмітько. Як повідомляє видання, очільник підрозділу заявляв про наявність значної суми готівки, яка іноді становила до двох третин його офіційного річного доходу. Згодом він перевів за межі країни понад 4,3 мільйона гривень. Водночас його дружина знаходилася за кордоном і отримувала державну допомогу, перебуваючи в Україні.

5. Михайло Романюк. Про детектива "Українські новини" пишуть, що він одночасно розслідував справу "Роттердам+" і набував елітну нерухомість, яку записував на родичів. Маючи вже у власності маєток, авто та інше майно він придбав квартиру на 117 м² за пільговою програмою "єОселя".

6. Роман Нєдов. Згідно з даними публікації, заступник керівника відділу придбав дві квартири, оформивши їх на тещу, а потім його дружина отримала їх у подарунок за значно зниженою ціною.

Станіслав Браверман, за інформацією "Українських новин", мав романтичні стосунки зі свідком у справі, пов'язаній з бізнесменом Борисом Кауфманом. Це призвело до конфлікту інтересів та фактичного провалу двох справ про корупцію на мільярди гривень. Після широкого медійного розголосу Браверман був звільнений з посади.

8. Олександр Доценко, стверджує видання, часто фігурує як викривач НАБУ, має чинний паспорт громадянина рф і є випускником Академії держслужби при президентові рф.

9. Олександр Скомаров. "Україніські новини" нагадують, що керівник Другого головного підрозділу детективів приховав російське громадянство свого батька та його бізнес в ОРДЛО. Його дружина виїхала за кордон на автомобілі, зареєстрованому на дружину нардепа від ОПЗЖ Христенка, яка проживає в москві, а водієм був помічник Чаба Пейтера, якого з 2023 року розшукує НАБУ.

10. Маркіян Слоневський. За даними видання "Українські новини", детектив, отримував регулярні грошові перекази від російського підприємця Владислава Іскендерова -- власника компанії з Бєлгороду, яка працює за держконтрактами країни-окупанта. Також декларував криптовалюту у фейкових гаманцях і попадався на сумнівних депозитних адресах.

Згідно з повідомленнями "Українських новин", вказані випадки – це лише невелика частина численних порушень. У статті підкреслюється, що відомства, такі як НАБУ, НАЗК та інші відповідні органи, не вжили належних заходів у відповідь на ці факти.

"Проблема НАБУ назріла та перезріла. Цей потік скандалів може зупинити тільки одне: розпуск Бюро та реформування антикорблоку загалом. Після цього можна буде перезапустити систему на нових принципах -- для реальної боротьби з корупцією, а не для створення "потьомкінських дєрєвєнь" для європейців", -- підсумовують "Українські новини".

Раніше "ФАКТИ" повідомляли, що експерт Олег Постернак, аналізуючи результати міжнародного аудиту НАБУ, підкреслив, що це відомство є інституційною помилкою, яку не можна виправити за допомогою поверхневих реформ. "Бюро потрібно розпустити, а не намагатися реформувати", -- акцентував він.

Читайте також