Новини світу фінансів

Хакери з Північної Кореї маскуються під українських користувачів: Google опублікував відповідне попередження.

Під маскою українських спеціалістів, хакери з Північної Кореї отримують віддалені вакансії в європейських компаніях. Це дозволяє їм проводити корпоративне шпигунство та займатися крадіжкою інформації.

Кібератакуючі з Північної Кореї. Зображення: Kyodo / AP

Фахівці з Google Threat Intelligence Group (GTIG) представили звіт, у якому стверджують, що агенти КНДР під вигаданими особистостями все активніше проникають у компанії Європи. Дослідники пишуть, що північнокорейські хакери видають себе за громадян України, Італії, Японії та інших країн, щоб здобути роботу в західних компаніях через популярні онлайн-платформи, зокрема Upwork, Telegram і Freelancer.

За словами експертів GTIG, північнокорейські агенти фальсифікують резюме й рекомендації, спілкуються з рекрутерами від імені вигаданих осіб та налагоджують зв'язки в індустрії, щоб здобути довіру. Також вони часто маскуються під українців, яких активно беруть на роботу в Європі.

Наприклад, у звіті наводиться випадок хакера з Північної Кореї, який координував діяльність не менше ніж 12 осіб у Європі та США. Агенти з КНДР особливо націлені на підприємства, що працюють у сферах оборони, державного управління та технологічних інновацій.

Компанії, які дозволяють своїм працівникам використовувати особисті пристрої, особливо піддаються ризику шпигунських атак з боку північнокорейських хакерів. На відміну від корпоративних ноутбуків, особисті гаджети часто не забезпечені достатнім рівнем захисту та системами моніторингу, що створює легкі можливості для зловмисників.

Експерти виявили також активність посередників у Німеччині, Португалії та Великій Британії, які допомагають північнокорейським агентам обходити перевірку особи, влаштовуватися на роботу й отримувати оплату шахрайським шляхом.

Раніше інформаційний ресурс "Коментарі" інформував про те, що в Україні розробляється власна система штучного інтелекту.

Також "Коментарі" писали, що Північна Корея захопила лідерство у крадіжці криптовалюти у світі.

Читайте також