Новини світу фінансів

Генерального директора Нижньодністровської гідроелектростанції запідозрили у вчиненні правопорушення.

Під час проведення обшуків було конфісковано фінансові документи, електронні носії інформації, мобільні телефони, а також приблизно 25 мільйонів гривень готівкою в різних валютах.

У Чернівецькій області співробітники правоохоронних органів виявили злочинну схему, що була створена керівництвом Нижньодністровської гідроелектростанції. Цю інформацію оприлюднило Державне бюро розслідувань у п'ятницю, 9 травня.

Слідство встановило, що посадовці розтратили 4,8 млн гривень під час проведення ремонтних робіт на станції, а організував оборудку - генеральний директор.

"Станція підписала угоди з двома приватними підприємствами на проведення ремонтних робіт за завищеними тарифами. Документація тендеру була складена так, щоб гарантовано забезпечити перемогу заздалегідь обраним підрядникам", - йдеться в повідомленні.

Державна аудиторська служба виявила порушення і наклала адміністративну відповідальність на керівника відділу, проте підрядні угоди не були переглянуті. У рамках чотирьох контрактів на загальну суму приблизно 16 мільйонів гривень підприємці зобов'язалися виконати роботи з укріплення конструкцій гідроелектростанцій, облаштування систем водовідведення та зміцнення певних ділянок інфраструктури.

Згідно з оцінками фахівців, фактична вартість виконаних робіт виявилася на 4,8 мільйона гривень меншою. Попередні дані слідства свідчать, що "переплачені" кошти були розподілені між учасниками злочинної схеми. Також триває перевірка можливих порушень норм безпеки під час виконання ремонтних робіт. На даний момент загроз для стабільного функціонування станції не виявлено, - повідомили в Державному бюро розслідувань.

В ході розслідування здійснили обшуки на робочих місцях та у помешканнях службовців. Під час цих заходів було виявлено та вилучено фінансові документи, електронні пристрої, мобільні телефони, а також приблизно 25 мільйонів гривень готівкою в різних валютах.

Трьом особам висунули підозру у розкраданні майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, скоєному організованою групою, повторно та в значних обсягах, під час воєнного стану (ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України). За це їм може загрожувати до 12 років ув’язнення.

Нагадуємо, що представник Укрзалізниці вимагав хабар у розмірі 10 мільйонів гривень. За цю суму він обіцяв керівнику будівельної фірми забезпечити безперешкодну передачу в довгострокову оренду 6 гектарів земельної ділянки.

У Державній податковій службі виявили схему, пов'язану з витоком податкової інформації.

Читайте також