Fitch підтверджує рейтинг України на рівні "обмеженого дефолту": що це означає | УНН
Міжнародна агенція Fitch Ratings підтвердила довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на рівні "Обмежений дефолт" (RD), через те, що Україна продовжує реструктуризацію свого зовнішнього комерційного боргу, пише УНН.
Елементи
Україна триває у проведенні реструктуризації свого зовнішнього торгового боргового зобов'язання.
Після успішного завершення обміну єврооблігацій у вересні 2024 року уряд ухвалив рішення тимчасово зупинити виплати за зовнішніми комерційними кредитами, забезпеченими державними єврооблігаціями Укренерго та ВВП-варантами.
Крім того, прогнозується, що зупинка обслуговування боргових зобов'язань триватиме до того часу, поки не буде завершена процедура реструктуризації. 9 листопада 2024 року Укренерго не змогло виконати платіж за відстроченими відсотками. Рейтинг дефолту України залишиться на рівні "RD", поки Fitch не підтвердить завершення обміну та відновлення нормальних відносин із більшістю зовнішніх комерційних кредиторів.
Рейтинги України в національній валюті залишилися на позначці "CCC+". Важлива частина державного боргу перебуває у власності Національного банку України та вітчизняних фінансових установ.
"Ми вважаємо, що така організація власності могла б зменшити вигоди для України від можливої реструктуризації боргу LC через виникнення потенційних фіскальних витрат, включаючи рекапіталізацію банківських установ. Крім того, така реструктуризація може породити ризики для фінансової стабільності та перешкоджати розвитку внутрішнього ринку боргових інструментів", - підкреслюють в Fitch.
Також, агенція прогнозує, що дефіцит загального державного бюджету залишатиметься високим на рівні 19,1% та 19,2% у 2024 та 2025 роках. І це попри те, що нещодавно було затверджене підвищення податків, через високі потреби у видатках, пов'язаних з обороною, та очікуване скорочення іноземних грантів.
Згадаємо ще раз.
Рейтингове агентство Fitch знизило кредитний рейтинг України до категорії 'Обмежений дефолт' через призупинення платежів за єврооблігаціями. Після російського вторгнення Україна ініціювала процес реструктуризації своїх міжнародних облігацій на суму 20 мільярдів доларів.