Новини світу фінансів

Fitch підтвердила кредитний рейтинг України.

Агентство повідомило, що рейтинг залишиться на рівні RD, поки Україна триває у процесі реструктуризації свого зовнішнього комерційного боргу.

Рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на рівні обмеженого дефолту (RD). Цю інформацію агентство оприлюднило напередодні.

Зазначається, що в даний час Україна триває у процесі реструктуризації свого зовнішнього комерційного боргового зобов'язання.

Згідно з повідомленням, очікується, що призупинення обслуговування боргу триватиме до завершення реструктуризаційного процесу. 9 листопада 2024 року Укренерго не виконало зобов'язання щодо сплати відстрочених відсотків. Довгостроковий рейтинг України залишиться на рівні RD доти, поки агентство Fitch не визнає, що обміни завершено, а стосунки з більшістю зовнішніх комерційних кредиторів повернулися до нормального стану.

Разом з тим рейтинги України у національній валюті збережено на рівні CCC+. Значна частина національного боргу належить НБУ та українським банкам.

"На нашу думку, така структура власності обмежить вигоди для України від будь-якої реструктуризації боргу за кредитами, оскільки створить потенційні фіскальні витрати. Така реструктуризація також може створити ризики для стабільності фінансового сектору та зашкодити розвитку внутрішнього боргового ринку", - зазначили у Fitch.

Агентство прогнозує, що у 2025 році дефіцит державного бюджету збережеться на високому рівні, досягнувши 19,1% та 19,2% відповідно.

Fitch передбачає, що, незважаючи на недавнє рішення про підвищення податків, значні витрати на оборону та зниження обсягів міжнародних грантів призведуть до збереження суттєвого дефіциту.

Нагадаємо, що в липні Україна уклала угоду з приватними кредиторами про відстрочку виплат за зовнішнім боргом. У вересні ж країна оголосила про успішне завершення процесу реструктуризації боргових зобов'язань.

У загальному підсумку борг зменшився на 9 мільярдів доларів. Це свідчить про номінальне зниження вартості боргових зобов'язань на 37% з моменту початку дії угоди, а також про зниження чистої приведеної вартості боргу на 60%.

Реструктуризація призвела до того, що міжнародні агенції знизили рейтинги України до рівня обмежений дефолт.

Читайте також