Європейський Союз розробляє план дій у відповідь на можливе введення 30% мит США, яке може набрати чинності з 1 серпня, повідомляють ЗМІ. | УНН

Європейський Союз планує запровадити 30% мита на американські товари вартістю близько 100 мільярдів євро, якщо США виконають погрозу щодо мит після 1 серпня. Це включатиме промислові товари, автомобілі та віскі, що вплине на третину американського експорту до ЄС.
Європейський Союз має намір оперативно ввести 30% мито на товари вартістю близько 100 мільярдів євро, якщо не буде досягнуто угоди з президентом США Дональдом Трампом. Це відбудеться у разі, якщо він реалізує свою загрозу стягувати цю ставку на більшість європейського експорту після 1 серпня. Таку інформацію повідомляє УНН, посилаючись на Bloomberg.
У рамках першого етапу контрзаходів Європейський Союз об'єднає вже затверджений перелік мит на американські товари вартістю 21 мільярд євро з раніше запропонованим списком, що охоплює ще 72 мільярди євро американської продукції, в єдиний пакет. Про це повідомив речник Європейської комісії в середу.
Експорт Сполучених Штатів, що охоплює промислові продукти, такі як літаки компанії Boeing, автомобілі, виготовлені в Америці, а також бурбон, підпаде під мито в розмірі 30% у відповідь на загрози з боку Трампа, зазначають джерела, які мають інформацію про цю ситуацію.
США та Японія уклали торговельну угоду: деталі та наслідки для ринків23.07.25, 04:31 * 6650 переглядiв
Загроза у відповідь з боку Брюсселя вплине приблизно на третину американського експорту до ЄС, виходячи з 335 мільярдів євро американських товарів, поставлених до блоку минулого року.
Мита вступлять в силу наступного місяця, але тільки в разі, якщо угода не буде досягнута. США ж планують ввести свої мита після серпневого терміну, згідно з інформацією анонімних джерел.
Після виходу звіту євро знову знизився на 0,3%, досягнувши позначки $1,1723, що зробило його основним показником серед провідних валют. Водночас німецькі облігації частково компенсували свої попередні втрати.
Ці наміри виникають на фоні того, що держави Європейського Союзу, зокрема Німеччина, зміцнили свої позиції у відповідь на активізацію переговорної позиції Сполучених Штатів.
Берлін міг би проявити готовність до активації інструменту для боротьби з примусом у рамках ЄС, відомого як ACI, якщо не буде досягнуто угоди, повідомив джерело в уряді, яке побажало залишитися анонімним. Цей механізм вступить в силу тільки в разі, якщо угоду не буде укладено.
У вівторок Трамп оголосив про дві митні угоди -- одну з Філіппінами та іншу з Японією, і обидві передбачали повсюдні мита на їхній імпорт, які були нижчими, ніж спочатку виголошувалося. Також варто відзначити 15% мито США на японські автомобілі, яке було нижчим за нинішню ставку 25% для основних експортерів автомобілів, включаючи ЄС.
Цього тижня європейські керівники відвідують Токіо та Пекін, де вони ведуть дискусії з ключовими торговими партнерами ЄС в Азіатському регіоні.
Нові угоди Трампа щодо мит вносять ясність для світової виробничої бази - Bloomberg23.07.25, 08:55 * 5730 переглядiв
Міністр фінансів США, Скотт Бессент, в інтерв'ю для Bloomberg Television в середу підкреслив, що Європейський Союз поки що не представив жодних ідей, які б могли зрівнятися з інноваційною пропозицією Японії.
Переговори просуваються більш успішно, ніж у минулому. Вважаю, що ми робимо суттєві кроки вперед у співпраці з Європейським Союзом. Проте, як я вже зазначав, ЄС стикається з труднощами у колективних рішеннях через 27 держав-членів.
Найефективнішим торговим інструментом Європейського Союзу є ACI, і дедалі більше країн-членів наполягають на його застосуванні в разі недосягнення угоди. Цей механізм спочатку був створений як засіб стримування і наразі не є предметом обговорення; його активація вимагає підтримки кваліфікованої більшості країн-членів.
ACI дасть змогу ЄС запровадити широкий спектр заходів у відповідь, включаючи нові податки на американських технологічних гігантів, цілеспрямовані обмеження інвестицій США та обмеження доступу до ринку ЄС.
Ми перебуваємо на порозі критичного етапу у тарифному конфлікті з США - нам важливо досягти чесної та стабільної угоди з мінімальними митами. Відсутність такої угоди ставить під загрозу нашу економічну стабільність в час, коли нам необхідно, як ніколи, забезпечити впевненість у майбутньому.
На даний момент ключова позиція всіх учасників полягає в продовженні діалогу з Вашингтоном з метою знайти рішення в умовах затяжної кризи до кінцевого терміну наступного місяця. Представники ЄС і США мають намір зустрітися для обговорення нових аспектів у середу.
Німеччина і Франція об'єднують зусилля з членами ЄС для формування спільної реакції на тарифи, введені США, поки Вашингтон не погодиться на компроміс. Вони пропонують застосувати механізм протидії примусу (ACI), що дозволить забороняти діяльність американських компаній та контролювати імпорт і експорт.