Екс-глава Державної фіскальної служби Насіров самостійно вирішив приєднатися до Збройних Сил України, згідно з інформацією від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Колишній керівник Державної фіскальної служби (ДФС) України Роман Насіров, звинувачений у зловживанні службовим становищем разом з екскерівником департаменту ДФС Володимиром Новіковим, на завершальній стадії розгляду справи - судових дебатах - за власною ініціативою мобілізувався до лав ЗСУ, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).
"На етапі судових дебатів по справі зловживання службовим становищем, де Насіров і колишній керівник департаменту ДФС є обвинуваченими, захисник Насірова подав клопотання про зупинення кримінального провадження у звʼязку з мобілізацією свого підзахисного", - розповіла прессекретар САП Ольга Постолюк.
За словами адвоката Насірова, він подав до суду копію наказу, згідно з яким Насіров з 7 квітня був внесений до списків особового складу військової частини.
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) має прийняти рішення щодо цього клопотання 11 квітня.
Як повідомлялося, слідство щодо Насірова та керівника департаменту ДФС Володимира Новікова було завершено ще у 2017 році. Насіров підозрювався в зловживанні владою і службовим становищем (ст. 364 КК України), у службовій підробці (ст. 366 КК України), скоєній при прийнятті рішень про розстрочення податкових зобов'язань і боргу, а також під час інформування Міністерства фінансів України про відсутність розстрочок, що виходять за межі одного бюджетного року (які надавалися ТОВ "Надра Геоцентр", ТОВ "Фірма ХАС", ТОВ "Карпатнадраінвест").
У травні 2023 року антикорупційні органи направили до Вищого антикорупційного суду справу проти Насірова, звинуваченого у отриманні хабаря.
У період з 2015 по 2016 рік керівник Державної фіскальної служби України отримав понад 722 мільйони гривень неправомірної вигоди, як для себе, так і для третіх осіб, за сприяння у відшкодуванні ПДВ для компаній, що належать власнику агрохолдингу, на загальну суму понад 3,2 мільярда гривень.
Як встановило слідство, надання неправомірної вигоди в іноземній валюті ($5,5 млн і EUR21 млн) відбувалося з використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном, які належали власнику одного з агрохолдингів, а її одержання службовою особою - з використанням підприємств-нерезидентів, контроль над якими здійснював безпосередньо голова ДФС, його радник та інші особи, пов'язані з ним родинними стосунками.
Для здійснення фінансових трансакцій між вказаними юридичними особами під виглядом надання та отримання кредитів або постачання товарів, підозрювані також залучили інші підприємства-посередники, що мають реєстрацію за межами України. Варто зазначити, що частина коштів, отриманих незаконним шляхом, була сформована за рахунок бюджетного відшкодування ПДВ, яке було конвертовано в іноземну валюту.
Дії екс-голови Державної фіскальної служби України були класифіковані відповідно до частини 4 статті 368 Кримінального кодексу України, а його консультанта - за частинами 5 статті 27 та 4 статті 368 цього ж кодексу.
У вересні 2023 року ВАКС звільнив Насірова від кримінальної відповідальності за службове підроблення у зв'язку зі спливом строку давності, обвинувачення у зловживанні службовим становищем залишалося.