"Існує прагнення, але бракує чіткого розуміння, як реалізувати цю ідею." Хом'яков висловився про формування криптовалютного резерву в Україні.

Спеціальний репортер, рубрика "Фінансові новини" LIGA.net
Депутати вивчають законодавчі варіанти для інтеграції віртуальних активів до державних резервів України.
Цю інформацію у коментарі для LIGA.net надав Кирило Хом'яков, регіональний керівник Binance, відповідальний за Центральну та Східну Європу, Центральну Азію та Африку.
"Ми вже обговорювали це питання з парламентаріями і є й бажання та розуміння, що це потрібно, але поки що немає ясності, як це зробити. Тому що при детальному розгляді питання створення крипторезерву ми зіткнулися з тим, що необхідно змінити величезну кількість законів, що на даний момент виглядає не цілком реалістичним", - зазначив Хом'яков.
Моделей, за якими міг би бути створений крипторезерв, визначено кілька.
"Безумовно, існують різні моделі. Можна створювати крипторезерви за рахунок якихось нових надходжень. Можна створювати крипторезерви за рахунок перерозподілу поточних валютних резервів. Можна побудувати й інші моделі. Але в будь-якому випадку сам факт наявності резервів у цифрових активах, хто його триматиме і так далі викликає безліч питань і насамперед законодавчих - аж до внесення змін до Конституції", - розповів регіональний голова Binance.
Одночасно, Хом'яков вважає, що основним завданням у процесі формування крипторезерву для України є ухвалення законодавчих норм, що регулюють обіг віртуальних активів.
"Думаю, що зараз важливіше все ж таки зосередитися на ухваленні закону про цифрові активи, а потім уже можна опрацьовувати питання крипторезервів - навіщо його створювати, як і хто за цей процес відповідатиме. І що не менш важливо - мати у цьому питанні драйвер у вигляді державного органу чи окремого лідера, який просуватиме цей безумовно важливий проект через усі бюрократичні бар'єри та супровід системи", - сказав він.
24 квітня Комітет Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики висловив свою підтримку та рекомендував до першого читання законопроєкт №10225, що стосується регулювання обігу віртуальних активів в Україні. Проте, документ виглядає недостатньо опрацьованим. 12 травня депутат Ярослав Железняк повідомив, що розгляд цього законопроєкту через Офіс Президента зупинено на невизначений час.