Чи не потрібні долари? Чому українці обирають обмін валют та які прогнози щодо курсу?

Цю інформацію надає РБК-Україна, посилаючись на тижневий аналіз інвестиційної компанії ICU.
Як зазначається в огляді, дефіцит валюти різко зменшився минулого тижня завдяки меншому попиту на валюту. На безготівковому ринку чиста купівля валюти скоротилася майже на третину до 185 млн доларів.
За даними інвесткомпанії, у роздрібному сегменті вперше з серпня 2023 року продаж валюти перевищив купівлю, і населення продало на 32 млн доларів більше, ніж купило.
Обсяги продажу валюти виявилися вищими як у готівковому, так і в безготівковому сегментах. В результаті, загальний дефіцит валюти на ринку скоротився на 57%, досягнувши 153 мільйонів доларів.
Національний банк України скористався зниженням валютного дефіциту і зменшив обсяги інтервенцій на 41% до 314 мільйонів доларів, що дозволило утримати курс гривні до долара США на рівні 41,39 грн за долар. Проте, через подальше підвищення курсу євро відносно долара, офіційний курс гривні до євро знизився на 0,2%, досягнувши нового рекорду - 47,03 грн за євро, як зазначається у звіті.
Як зазначають аналітики, передсвятковий тиждень відзначився зменшенням активності бізнес-покупців валюти та збільшенням продажу валюти населенням у переддень Великодня. Саме тому відбулося значне зниження дефіциту валюти, що й посприяло зменшенню інтервенцій НБУ без суттєвого впливу на курс гривні.
"В цих умовах НБУ має ще менше підстав для поступового зниження курсу гривні, і при наявності значної міжнародної підтримки може утримувати валютний курс на нинішньому рівні протягом тривалого часу," - зазначається в огляді.