Долар США знижується в ціні щодо ключових світових валют.

Курс долара США знижується в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вдень у вівторок.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,35%, ширший WSJ Dollar Index - 0,22%.
DXY залишається біля найнижчих рівнів з лютого 2022 року, оскільки зростають занепокоєння щодо майбутнього бюджету США та існує невизначеність у міжнародній торгівлі.
Учасники фінансових ринків уважно стежать за розглядом у Сенаті бюджетного законопроєкту, ініційованого президентом Дональдом Трампом. Цей документ передбачає значні витрати та зниження податкових ставок. Прогнозується, що його прийняття призведе до збільшення державного боргу США на 3,3 трильйона доларів.
Додатковий тиск на долар США створюють "м’які" сигнали, які надходять від керівництва Федеральної резервної системи (ФРС), а також прагнення Трампа до зменшення процентних ставок.
Аналітики Goldman Sachs Group оновили свої прогнози щодо процентної ставки Федеральної резервної системи і тепер вважають, що перше зниження відбудеться вже у вересні, замість грудня, як це передбачалося раніше. Банк прогнозує три зниження основної ставки в 2023 році, по 25 базисних пунктів за раз, зокрема у вересні, жовтні та грудні. В результаті цього до кінця року ставка може знизитися до 3,5-3,75%.
Інвестори також чекають новин про перебіг переговорів Штатів із основними торговельними партнерами. Наступного тижня завершується 90-денна відстрочка масштабних мит, оголошених Трампом у квітні.
Євро о 15:31 EET виріс на 0,19% від рівня закриття попередньої сесії і торгується по $1,1812, біля максимуму з серпня 2021 року.
Заступник голови Європейського центрального банку Луїс де Гіндос висловив думку, що нинішній курс євро не викликає тривоги. Він зазначив, що рівень близько $1,2 є "абсолютно прийнятним", хоча підвищення цього показника може ускладнити зусилля Центробанку у боротьбі з інфляцією.
Голова Бундесбанку та член правління Європейського центрального банку Йоахім Нагель підкреслив, що теперішній рівень євро не можна вважати "надзвичайно високим" з історичної точки зору. Він зазначив, що підвищення курсу євро відносно долара США на 14% з початку року є "лише одним з чинників", що впливають на оцінку ЄЦБ щодо інфляційної ситуації.
Згідно з попередніми даними, опублікованими у вівторок статистичним управлінням Євросоюзу, в червні споживчі ціни в єврозоні зросли на 2% у порівнянні з минулим роком. Це свідчить про прискорення інфляції, оскільки в травні цей показник становив 1,9%. Значення співпало з консенсус-прогнозом експертів, наведеним у Trading Economics.
У травні споживчі ціни в країнах єврозони піднялися на 0,3%.
Темпи збільшення споживчих цін, виключаючи ціни на продукти харчування та енергоресурси (індекс CPI Core), у червні дорівнювали 2,3% в річному обчисленні, залишившись на рівні попереднього місяця.
Свіжі дані підтверджують слова представників Європейського центрального банку, які стверджують, що інфляцію в єврозоні вдалося в цілому стабілізувати. Це дає підстави для призупинення процесу пом'якшення монетарної політики, повідомляє Trading Economics.
У червні рівень безробіття в Німеччині залишився незмінним на позначці 6,3%, згідно з даними Федерального агентства з працевлаштування ФРН. Цей показник є найвищим з вересня 2020 року. Кількість людей, які не мають роботи, зросла на 11 тисяч і становила 2,972 мільйона.
Експерти в середньому очікували, що кількість безробітних зросте на 15 тисяч, а рівень безробіття досягне 6,4%.
Курс фунта стерлінгів щодо долара піднявся на 0,09%, досягнувши позначки $1,3747, що наближає його до трирічного рекорду.
Курс долара США щодо єни зменшився на 0,7%, досягнувши позначки 143,03 єни.
Індекс Танкан, що оцінює рівень довіри до економіки Японії серед великих компаній переробної промисловості, у другому кварталі збільшився до 13 пунктів порівняно з 12 пунктами за попередні три місяці, йдеться в повідомленні Банку Японії.
Це стало несподіваним результатом для експертів, які очікували, що показник знизиться в середньому на 10 пунктів, згідно з інформацією від Trading Economics.
Позитивний індекс свідчить про те, що кількість респондентів, які оцінюють ділове середовище як вигідне, перевищує частку тих, хто має протилежну думку.