Долар почав знижуватися в торгівлі з євро та фунтом, а також втрачає позиції щодо єни.

Долар США дешевшає до основних світових валют вдень у понеділок на тлі збереження зовнішньоторговельної невизначеності.
Розрахований індекс DXY від ICE, який відображає зміни курсу долара стосовно шести основних валют (євро, швейцарського франка, єни, канадського долара, фунта стерлінгів та шведської крони), знижується на 0,47%, тоді як більш широкий індекс долара WSJ демонструє зменшення на 0,4%.
Фінансова газета Financial Times, посилаючись на свої джерела, інформувала, що президент США Дональд Трамп вимагає встановити мінімальні мита на імпорт товарів з Європейського Союзу в межах 15-20%.
Газета також написала, що єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович доволі песимістично оцінив перебіг переговорів у Вашингтоні, що відбулися минулого тижня. Країни ЄС можуть уже цього тижня узгодити план заходів у відповідь на американські мита на випадок, якщо торговельну угоду зі США не буде укладено.
Раніше Трамп повідомляв, що мита на країни, які не уклали угоди зі Сполученими Штатами, почнуть діяти з 1 серпня.
Окрім цього, учасники ринку очікують на засідання Європейського центрального банку, що відбудеться в четвер, та пильно стежать за інформацією, що стосується Федеральної резервної системи (ФРС).
На минулому тижні Крістофер Воллер, один із членів ради керуючих Федеральної резервної системи, висловив думку, що вже в липні регулятор може знизити процентну ставку. Він вважає, що підвищення інфляції в США, викликане торговими митами, швидше за все, має тимчасовий характер.
Воллер готовий обійняти посаду глави ФРС, якщо Трамп звернеться до нього з такою пропозицією, сказав він на Bloomberg TV. Термін служби Павелла на цій посаді закінчується в травні 2026 року.
Пара євро/долар за даними на 15:50 кч у понеділок торгується на рівні $1,1666 порівняно з $1,1627 на закриття попередньої сесії, євро додає 0,3%.
Курс фунта стерлінгів до долара США підвищився на 0,5%, досягнувши позначки $1,3476, в порівнянні з $1,3409, зафіксованими в п'ятницю.
Вартість американської валюти в парі з єною опустилася на 0,9%, до 147,47 єни порівняно з 148,83 єни на закриття попередньої сесії.
Підтримка японської ієни зросла на фоні результатів виборів до верхньої палати парламенту Японії, де правляча коаліція втратила свою більшість. Очікується, що опозиційні сили будуть виступати за збільшення державних витрат та зниження податкового тягаря, що може призвести до подальшого ослаблення єни. Проте, як зазначає Trading Economics, перемога опозиції вже була врахована ринком.
Курс пари долар/офшорний юань знизився на 0,1%, і наразі становить 7,1722 юаня, в той час як минулої п'ятниці він був на рівні 7,1812 юаня.
У понеділок Народний банк Китаю (НБК), що виконує функції центробанку країни, залишив без змін базову процентну ставку за кредитами (LPR) на один рік, встановивши її на рівні 3% річних.