Новини світу фінансів

Долар зазнав падіння внаслідок намірів Трампа усунути керівника Федеральної резервної системи.

Голова ФРС Джером Пауелл не підпорядковується безпосередньо президенту США, проте останній може вплинути на процедуру усунення з посади.

Долар зазнав значного падіння в понеділок, 21 квітня, оскільки інвестори знову втратили впевненість у стабільності економіки США. Основною причиною цього стало бажання президента Дональда Трампа реформувати Федеральну резервну систему (ФРС), що викликало питання щодо незалежності центрального банку. Цю інформацію поширило агентство Reuters.

Економічний радник Білого дому Кевін Гассет повідомив у п'ятницю, 18 квітня, що президент та його команда продовжують вивчати можливість звільнення голови ФРС Джерома Пауелла.

Як наслідок, курс долара знизився до найнижчого рівня за десять років у порівнянні зі швейцарським франком. Євро піднявся понад $1,15, а новозеландський долар вперше за понад півроку досяг позначки $0,6.

Курс долара знизився до семимісячного мінімуму, досягнувши позначки 140,615 єни. Фунт стерлінгів піднявся більш ніж на 0,5%, досягнувши значення $1,33855, що є найвищим показником з 1 жовтня. Австралійський долар також зріс, досягнувши чотиримісячного максимуму на рівні $0,6427.

"Пауелл не підпорядкований Трампу в безпосередньому сенсі, тому президент не має можливості звільнити його. Усувається він лише через певні процедури, що вимагають значних зусиль... Проте, чи може президент впливати на механізми, щоб підірвати визнану незалежність ФРС? Безумовно, так... Я б зазначив, що немає необхідності терміново звільняти Пауелла. Досить лише створити враження, що ви здатні кардинально змінити сприйняття незалежності ФРС", - прокоментував представник японської банківської холдингової компанії Mizuho Financial Group Вішну Варатан.

Нагадаємо, напередодні в НБУ заявили, що останніми днями українці більше продають валюту, ніж купують. Середньоденний попит на готівковому валютному ринку в квітні зменшився до $17 млн з $31 млн в березні.

Також 17 квітня Національний банк України прийняв рішення не змінювати облікову ставку, залишивши її на позначці 15,5% річних. Регулятор зазначив, що в умовах зростання ризиків він готовий утримувати цю ставку на нинішньому рівні довше, ніж це передбачає оновлений макропрогноз, а також вжити додаткових заходів за необхідності.

Читайте також