Новини світу фінансів

З початку року обсяг депозитів у гривні зріс на 100 мільярдів, незважаючи на значну інфляцію, за інформацією НБУ.

За результатами цього року рівень інфляції в державі перевищить 10%.

Від початку року обсяг гривневих депозитів у українських банках збільшився близько на 7%, в грошах - більш ніж на 100 мільярдів гривень. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук в інтерв'ю Укрінформу.

"Приріст гривневих коштів з початку року - більш ніж 100 млрд грн або близько 7%, з початку повномасштабного вторгнення - понад 830 млрд гре або близько 90%", - зазначив він.

За його словами, 56% гривневих коштів клієнтів у банках - це кошти на рахунках юридичних осіб, які з початку року зросли на 6%, а від початку повномасштабного вторгнення подвоїлися.

"З початку року гривневі заощадження фізичних осіб у банках зросли на 8%, а з 24 лютого 2022 року – на приблизно 80%", - зазначив Ніколайчук.

Додатково, частка строкових гривневих заощаджень українців складає приблизно 35% від загального обсягу гривневих активів населення.

"У 2024 році очікується зростання на 20 мільярдів гривень, що становить 8%, а з моменту початку повномасштабного вторгнення приріст досягнув приблизно 80 мільярдів гривень, або 44%," - зазначив він.

Експерти вважають, що зростання обсягу депозитів можна пояснити кількома факторами. По-перше, це підвищені зарплати, зокрема у військових. По-друге, багато українців, перебуваючи в умовах війни, утримуються від великих витрат і вважають за краще вкладати кошти в депозити. По-третє, зростання облікової ставки спонукає банки підвищувати процентні ставки, що, у свою чергу, заохочує людей розміщувати свої заощадження в банках. Проте варто зазначити, що існує суттєвий недолік — інфляція, яка наразі знецінює не тільки відсотки за депозитами, але й саму суму вкладу.

НБУ допускає, що за підсумками цього року інфляція в країні перевищить 10%. Станом на початок грудня 2024 року споживча інфляція в Україні становить 9,7%.

Наразі в Росії спостерігається справжній бум депозитів. Кількість готівкових рублів і доларів знизилася до історично низького рівня. Крім того, в Центробанку оголосили про намір продовжити підвищення облікової ставки – до 25%. В результаті, росіяни знову почнуть відносити свої кошти до банків.

Читайте також