Денис П'ятигорець: Фінансові труднощі в бюджеті Росії невпинно збільшуються – Блоги | OBOZ.UA
Проблеми в бюджеті Ху*лостану продовжують зростати з кожним днем. Нажаль, вони багато чого засекретили в своїй звітності та багато чого викривили, але загальна картина все ж вимальовується.
Таким чином, фінансові труднощі:
Перша проблема полягає в ціні на нафту. Вона виявилася значно нижчою, ніж передбачалося в бюджеті на 2025 рік. Згідно з оцінками, через зниження ціни бюджет може втратити до 30% запланованих доходів. Але це в іноземній валюті. У рублях ситуація ще більш складна, оскільки є...
Інша проблема полягає в високій вартості рубля. Обмінний курс рубля до долара становить приблизно 80-81, тоді як у бюджеті закладено курс понад 95. Сильний рубль негативно впливає на експортерів, оскільки їхні доходи зменшуються. Це, у свою чергу, призводить до зниження податкових надходжень до бюджету. Причиною потужного рубля є...
Третя проблема полягає в тому, що в країні спостерігається істотний дисбаланс між експортом і імпортом. Експорт значно перевищує імпорт, що призводить до накопичення надлишку валюти. Імпорт, у свою чергу, зменшується, зокрема через зниження попиту на товари тривалого користування, такі як смартфони, праски і автомобілі. Це пов'язано з фінансовими труднощами населення, що в кінцевому підсумку веде до...
- четвертої проблеми - це криза торгових мереж, які реалізують подібні товари. Вони знаходяться на межі банкрутства. Маленькі регіональні мережі вже почали зупиняти свою діяльність. Внаслідок цього вони масово зупиняють виплату орендної плати, що, у свою чергу, викликає кризу у секторі комерційної нерухомості та інші наслідки.
П'ята проблема стосується питання, яке підняв сам Х**ло. Якщо він вже почав про це говорити, значить, ситуація дійшла до критичної межі. Тут панує глибока туга і смуток. Він дав вказівку врятувати два великі підприємства в лісовій галузі, які опинилися на межі банкрутства. Для їх порятунку банки почали брати не гроші (адже підприємства в них не мають), а акції цих непотрібних банкрутів. Це, в свою чергу, негативно вплинуло на банки, і навіть їх центральний банк змушений був втрутитися, рятуючи ВТБ за рахунок державних коштів.
- шоста проблема - криза в будівельній галузі. Це найбільш закредитована галузь з дуже великою доданою вартістю. Бо в будівництвах задіяні десятки інших галузей, які постачають продукцію будівельникам. І про це також жалівся Х**ло. Ця галузь багато років трималася на "пільговій іпотеці". Це коли 2/3 відсотків по кредиту за тебе платило государство. Через війну такі дотації різко зменшились. Відповідно продажі квартир впали. Прибутки впали. Спроможність платити по кредитах майже нульова. Будівельники на стільки в шоці, що змушені таємно (щоб банки не знали) продавати квартири значно нижче офіційної ціни за готівку, а також започаткували так звану розстрочку. Де з людей беруть кошти частинами на майбутнє житло. І таких вже набрали аж на 1 трлн рублів. Центробанк це побачив, зрозумів, що це бомба сповільненої дії і сотні тисяч потенційних ошуканих вкладників і заборонила це продовжувати. Але що робити з 1 трлн, який вже зібрали - хз.
Якщо будівельний сектор зазнає краху, це призведе до неспроможності виплачувати кредити та спровокує фінансову кризу в банківській системі. Влада ухвалила рішення підтримати будівельників, проте для цього бракує фінансів. Постає вибір: або зменшити витрати на військові потреби, щоб надати допомогу будівельникам, аби вони могли продовжити свою діяльність, або ж продовжувати повністю фінансувати війну і чекати на серйозні наслідки.
Ділєма
І саме цікаве, що на відміну від 2022 та 2023 років, коли Західні економічні видання писали про могутність рф та економічне диво х**лономіки, зараз вони вже навчилися розбиратися в цифрах і постійно пишуть про те, на скільки вразлива та хитка їх економіка і чи зможе рф в принципі продовжувати війну в 2026 році.
P.S. Цифри держбюджету рф, як і інші макроекономічні показники не відображають іншого п*здєца, який відбувається в регіонах. Якщо почитати місцеву пресу найбільш дотаційних регіонів, то там ще веселіше...
Про все це мають уявлення в США, Європейському Союзі та Україні. І навіть в Росії розуміють, що ми знаємо правду. На фоні цих обставин тривають торги за майбутні поступки та умови миру. Саме тому позиція України є цілком зрозумілою: спочатку необхідно домогтися припинення вогню, а вже потім переходити до переговорів. Це дозволяє зберегти життя людей, в той час як тривалий процес узгодження умов остаточного документа негативно вплине на економіку Росії. Водночас, для Росії критично важливо досягти швидкої та безумовної капітуляції України, щоб завершити війну на своїх умовах. Продовження конфлікту в існуючих умовах стає для них дедалі складнішим. Саме тому ми спостерігаємо активізацію дронів і механізованих атак по всій лінії фронту. Вони, немов гравці в казино, йдуть на все або нічого.